Figyelem, autósok! Ha így tankolsz, a NAV keményen megbüntethet
A NAV akkor lép közbe, ha valaki megpróbálja kijátszani az árkorlátozást.
Az elmúlt hetek hírei miatt egyre többen aggódnak az üzemanyagárak miatt: a közel-keleti feszültségek hatására az olaj világpiaci ára meredeken emelkedik, ami gyorsan begyűrűzik a hazai kutakhoz is.
A drágulást a forint gyengülése tovább fokozza, így a benzint és a gázolajat egyre többen figyelik aggódva.
NAV büntetés tankoláskor
A kormány korábban ársapkát vezetett be, amely felső határt szab a kiskereskedelmi áraknak, így a fogyasztók védelmet kapnak a túlzott áremelkedéssel szemben. Egyes töltőállomások azonban már a napi mennyiséget is korlátozzák: előfordul, hogy egy jármű naponta legfeljebb 30 litert tankolhat. Ez főként a nagyobb tartályokkal dolgozó mezőgazdasági gépeknél okozhat gondot, hiszen a munkák elhúzódhatnak, ha nem lehet egyszerre feltölteni a tartályt.

Különösen fontos tudni, hogy a hatóság, vagyis a NAV akkor lép közbe, ha valaki megpróbálja kijátszani az árkorlátozást. Tipikus példa erre, ha valaki nem a járműbe, hanem külön tartályba tankol, majd hatósági árat fizet érte. Ilyen esetben komoly bírságra számíthat, a szabályok megszegése ugyanis kimeríti a hatósági előírások kijátszásának fogalmát.
A MOL közlése szerint az ellátás folyamatos, elegendő üzemanyag áll rendelkezésre, és a megnövekedett keresletet is ki tudják szolgálni. Bár a dízel iránti érdeklődés nőtt az utóbbi napokban, a kutak zavartalanul működnek, így jelenleg nincs ok pánikra.
Így drágul a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára kedden
Így alakulnak a nagykereskedelmi árak.
ElolvasomFotók: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!
- adó
- vállalkozás
Fontos dologra figyelmeztet a NAV: nem kell adózni ilyen esetben
- szavazás
- választások
















