10 hasznos tipp, ami alapjaiban változtatja meg az autózási szokásaidat

Ismerős, amikor a lábaid alatt is csomagok vannak, és hiába próbálsz mindenre felkészülni, mégis lemerül az akkumulátor, vagy defektes lesz a gumi?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Ismerős, amikor a lábaid alatt is csomagok vannak, és hiába próbálsz mindenre felkészülni, mégis lemerül az akkumulátor, vagy defektes lesz a gumi?

Sokszor esünk abba a hibába autós utazások során, hogy biztos, ami biztos alapon mindent magunkkal viszünk, ami a kezünk ügyébe akad, de aztán kiderül, hogy feleslegesen cipeltük magunkkal. Nem is gondolnánk, hogy, ha a dolgok egy részét az utazás idejére mellőznénk, jobban tudnánk magára az utazásra és az ottlét élményére koncentrálni. A megújult Shell ClubSmart hűségprogram és Lupui Iza minimalista coach összegyűjtött tíz hasznos tippet, melyek segítségével az utazásunk nemcsak egyszerűbb, de egyben örömtelibb is lehet.

Gondoljuk át előre!

Nyugodtabban indulhatunk útnak, és magabiztosabbak vagyunk a kormány mögött, ha indulás előtt átgondoljuk, hova megyünk, hogy jutunk el oda, közben hol állunk meg pihenni, tankolni, és mit kell magunkkal vinni az utazásra. Hosszabb utazások alkalmával a különböző listák és útitervek készítése sokat segíthet abban, hogy a lényegre koncentrálhassunk.

Ellenőriztessük át az autót!

Hosszabb utazások előtt érdemes elvinni az autót egy alapos ellenőrzésre, de a hétköznapokban is ügyeljünk arra, hogy megfelelő legyen a motorolajszint, a guminyomás, és legyen szélvédőmosó folyadék a tartályban - ezekben például akár a benzinkúton is kérhetünk segítséget. A fényszórók és féklámpák állapotát is szükséges ellenőrizni, illetve előírás, hogy minden autóban legyen elsősegélydoboz és láthatósági mellény.

Takarítsuk ki!

Hajlamosak vagyunk az autónkat második otthonunkként kezelni, és rengeteg mindent felhalmozni benne, amit többnyire csak utaztatunk, de nem használunk. Időnként tegyünk rendet az autóban, pakoljunk ki mindent, főleg a kiürült ételes és italos dobozokat, takarítsuk ki, mossuk le. Rendezett autóban az utazás is kellemesebb, hosszabb út alkalmával pedig a pakolást is megkönnyíti, ha nincs benne semmi felesleges.

Ne pakoljuk mindenáron tele!

Nyilvánvaló, hogy, ha van még benne hely, akkor bepakoljuk azt is, amit eredetileg nem terveztünk magunkkal vinni, mert megszólal belül egy hang, ami azt mondja, hogy kellhet, mi pedig hallgatunk rá, és addig pakolunk, amíg tele nem lesz. Higgyük el, hogy teljesen normális, ha nincs tele a csomagtartó.

Vigyünk variálható ruhatárat!

Ne impulzusszerűen pakoljunk, hanem tervezzük meg előre a szettjeinket. Nézzük meg az időjárás-előrejelzést, és annak megfelelően válogassuk ki a ruhákat. Ha indokolt, gondolkodjunk réteges öltözködésben. Bizonyított dolog, hogy tíz ruhadarabból fel lehet öltözni tíz különböző módon. Egy hosszú hétvégére akkor hány ruhadarab szükséges? Nagyon kevés! Ha nem merjük egy utazás során kipróbálni, kísérletezzünk ezzel a hétköznapokban, hogy az utazás idején már jól menjen.

Csak a legszükségesebb kozmetikumokat vigyük!

Egy hétvégére pont annyiféle kozmetikum kell, mint egy hétre vagy tíz napra. Vagy nem? Próbáljuk ki, hogy nem visszük magunkkal a fél fürdőszobát, csak a legszükségesebb holmit. Gondoljuk végig, számunkra mik az alapdarabok, azok kerüljenek be a csomagba, de a többi nyugodtan otthon maradhat.

A cikk az ajánló után folytatódik

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Legyen listánk, hogy semmi ne maradjon otthon!

Időt és energiát spórolhatunk magunknak, ha előre összeállítunk egy listát a nélkülözhetetlen holmikról, amit bepakolásnál sorvezetőként tudunk használni. Erre felkerülhet a ruhákon és kozmetikumokon felül minden további alapdolog: gyógyszerek, személyes iratok, úti okmányok, az autó papírjai, telefontöltő, pénz, szemüveg.

Pakoljunk okosan!

Gyűjtsünk össze mindent egy helyre, és csak utána lássunk neki a bepakolásnak. Alulra kerüljenek a nehezebb dolgok, a könnyebbek pedig felülre, és gondoljuk végig azt is, mi kell útközben, és az legyen könnyen hozzáférhető helyen, hogy szükség esetén ne kelljen a teljes táskát vagy csomagtartót kipakolni. A puha anyagú táskákkal egyszerűbb bánni, mint a merev falú bőröndökkel, mert könnyebben egymáshoz igazíthatók.

Inkább több kisméretű csomagunk legyen, mint néhány nagy, ezzel is segítve a kis helyek kihasználását. Próbáljunk meg mindent a csomagtartóba pakolni, mert az utastérben elhelyezett csomagok hirtelen fékezés esetén veszélyt jelenthetnek. Ha mégis muszáj, hogy oda is kerüljön, mindenképpen figyeljünk a megfelelő rögzítésre.

Csak a legszükségesebbeket tervezzük meg!

Jól tesszük, ha magunkat és az autónkat is felkészítjük az utazásra, megtervezzük, hogyan jutunk oda, és mit viszünk magunkkal, de a látnivalókra ne gondoljunk listaként. Engedjük át magunkat az élményeknek, időzzünk többet a tervezettnél ott, ahol lenyűgöz, amit látunk, és bátran távozzunk korábban onnan, ahol nem érezzük jól magunkat. Legyünk nyitottak, hagyjuk, hogy az élmények ránk találjanak!

Biztosítsuk be magunkat!

Egy alapos ellenőrzés után joggal várhatnánk el, hogy ne történjenek kellemetlen meglepetések, mint egy defekt vagy egy lemerült akkumulátor, de erre nincs garancia, bármikor megeshet. Ilyen helyzetben segítséget nyújthat a ClubSmart Program új autósegély-szolgáltatása, mely leveszi vállunkról ezt a terhet.

Nézd meg ezt is - Tíz életveszélyes autós, akiknek nem szabadott volna jogosítványt adni

Kétféle sofőr létezik: a felelősségteljes, akinek kitűnő érzéke van a vezetéshez, de legalábbis odafigyel a környezetére autókázás közben. Míg a másiknak az autópálya csupán egy hatalmas játszótér, és még véletlenül sem merül fel benne soha, hogy mások is vannak az úttesten.

10 életveszélyes autós, akiknek nem szabadott volna jogosítványt adni

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük