A nő, aki 54 napig volt miniszter
A nők is tudnak érdekeset produkálni a politika színterén. Jöjjön néhány izgalmas részlet.
Női politikusok mindenhol vannak, a külföldi hírességek közül néhány Magyarországhoz is szorosan kötődik. Sorra vettük a női politikusasszonyok legérdekesebb dolgait.
Condoleezza Rice - A Bátor Nők Nemzetközi Díjának alapítója
A nemrég Magyarországon járt politikus több éven keresztül az USA külügyminiszteri posztját töltötte be, ő volt a második fekete politikus George W. Bush kormányában, és a második nő, aki ezt a tisztséget betöltötte.
Rice kapott magyar kitüntetést is, mivel támogatta a magyar kapcsolatok fejlesztését. Ami érdekesebb, hogy egy díjat is alapított, Bátor Nők Nemzetközi Díja címen. A díjat 2010-ben Galajda Ágnes bíró is megkapta, kiemelkedő bátorságáért, vezetői képességéért, a magyar igazságszolgáltatás attitűdjének átalakítására tett határozott elkötelezettségéért, továbbá a családon belüli erőszak kérdésében tanúsított munkájáért.
A 2007-ben alapított díjat minden évben annak a nőnek ítélik oda, aki a szabadság, az igazságosság és a társadalmi béke megteremtése érdekében jelentős eredményt ért el, illetve a világ minden részén akadályokat legyőzve, sokszor az élete kockáztatásával küzd a nők jogaiért - írja a Jogiforum.hu.
Julija Timosenko - a világ harmadik legbefolyásosabb nője
Ugyanakkor nem kell Amerikáig mennünk, hogy olyan politikusasszonyokra leljünk, akiknek vannak érdekességek is az életében. Itt van például Julija Timosenko, aki Ukrajna miniszterelnöknője volt, majd börtönbe került.
Timosenko pályája során volt nagyon fent és nagyon lent. Ukrajna miniszterelnökévé választották, majd veszített, és be kellett érnie a miniszterelnök-helyettesi pozícióval, míg le nem mondatták.
Timosenkót a Forbes magazin a világ harmadik legbefolyásosabb nőjének szavazta meg. Előtte foglalt helyet Wu Yi, aki Vaslady néven ismert Kína kormányában, valamint Condoleezza Rice.
Aztán Viktor Janukovicshoz került a hatalom, akinek külföldi lapok szerint "rögeszméjévé vált" a Timosenkóval és munkatársaival való leszámolás. Timosenkót lecsukták, ami nemzetközi felháborodást váltott ki. A fő vád ellene, hogy nem az előírt procedúra szerint utasította az ukrán állami gázholding főnökét a gázszerződés aláírására Oroszországgal. A politikusasszony akár tíz évet is kaphat emiatt.
Koike Juriko - 54 napig volt védelmi miniszter
Nemcsak Ukrajnában, a messzi Japánban is sikerült befutnia egy hölgynek, bár voltak törések a pályájában. Koike Jurikóról van szó, aki volt szenátor, országgyűlési képviselő és környezetvédelmi miniszter, majd Abe Sindzó kormányában elnyerte a védelmi miniszteri posztot. Ő volt az első nő, aki megkapta ezt a pozíciót, bár az is tény, hogy alig 54 napot töltött a poszton, mert összekülönbözött a miniszterelnöki hivatal befolyásos vezetőjével.
Ellen Johnson-Sirleaf - Nobel-békedíjra jelölték
És végül, de nem utolsósorban következzen az a politikusasszony, akit idén Nobel-békedíjra jelöltek: Ellen Johnson-Sirleaf, Libéria miniszterelnöke, Afrika első választott női államfője és Libéria első választott női elnöke. Ő a második női fekete államfő a világon, és a második női vezetője Libériának Ruth Perry után.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A politikusasszony a valaha volt legtöbb jelölttel verseng a díjért, melyre a Wikileakset is jelölték.
Condoleezaa Rice fotója: MTI Fotó, Koszticsák Szilárd