A gyerekeik szavazhatnának a 70 évnél idősebbek helyett
Te támogatod a kezdeményezést?
Döntsenek inkább a fiatalok?
- Ha tengerparton nyaralsz, ezt nem árt tudni: így hat a bőrre és a hajra a sós víz »
- Felháborodást keltett azzal, hogy kilátszott a térde: a 79 éves Jean Shrimpton szupermodellként lett híres »
- 4 egyszerű, de ultranőies szett, amit Amal Clooney gyakran elsüt: hasonló fazonok árakkal, melyekkel megvalósítható a sikkes összhatás »

- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
- Kvíz! Melyik ország fővárosa Vilnius? 10 kérdés az európai országokról
Az Országos Választási Bizottság - OVB - szerdai ülésén hitelesítette annak az országos népi kezdeményezésnek az aláírásgyűjtő ívét, mely azt célozza, hogy a hetvenévesnél idősebbek átruházhassák nagykorú gyermekeikre választójoguk gyakorlását.
Az Országgyűlés mondja ki a végső szót
A valasztas.hu oldalon közzétett OVB-határozatban emlékeztettek: a beadványozók április 14-én nyújtották be az aláírásgyűjtő ív mintapéldányát, melynek hitelesítését azonban az OVB május 6-án megtagadta.
A beadványozók kifogást nyújtottak be. Ennek nyomán az Alkotmánybíróság megsemmisítette a határozatot, és új eljárásra utasította az OVB-t, mely ezek után szerdán hitelesítette az aláírásgyűjtő ívet - adta hírül az MTI.
A népi kezdeményezésnek egyébként nincs törvényalkotó ereje, a szükséges aláírások - ami legalább 50 ezer választópolgár szignója - összegyűjtése esetén az Országgyűlésnek napirendre kell tűznie, és meg kell tárgyalnia a törvényjavaslatot, de annak elfogadásáról vagy elvetéséről az Országgyűlés dönt.
Nem ez az első alkalom idén, amikor szóba kerül a választójog átruházhatósága. Tavasszal a Fidesz-KDNP már felvetette, mi lenne, ha a 18 éven aluliak is kapnának választójogot, mellyel a szüleik élhetnének - vagyis azok, akik gyermeket nevelnek, nagyobb súllyal szólhatnának bele az ország ügyeibe, mint a gyermektelenek. A témában akkor megjelent cikkünket az alkotmányjogász, a politológus, a nagycsaládos és gyermektelen nő véleményével itt olvashatod el.
OLVASD EL EZT IS!

- belföld
- navracsics tibor
Így lobbizott ki 3,5 milliárd forintot az államtól a fideszes polgármester

- kormány
- belföld
Népszámlálás: így élhet vissza az adatokkal a kormány

- politika
- kormány