Ezt üzeni a világnak Maria Branyas, a világ legidősebb embere - Twitterezik, és filmekben is szerepel

A világ legidősebb embere a jövő héten ünnepli a 117. születésnapját.

A világ legidősebb embere
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A világ legidősebb embere, Maria Branyas Morera idős kora ellenére rendkívül aktív életet él. A sokszoros nagy- és dédmama Twitterezik, és előszeretettel szerepel dokumentumfilmekben is. Olvass tovább, és azt is eláruljuk, szerinte mi a hosszú élet titka.

Ezt üzeni a világ legidősebb embere

Maria 1907. március 4-én született, és azután vette át a világ legidősebb emberének járó Guinness World Records kitüntetést, hogy a korábbi csúcstartó, a francia származású Lucile Randon, ismertebb nevén Andre nővér 118 éves korában, Covid-fertőzés következtében elhunyt tavaly.

A spanyol nő élete során túlélte a két világháborút, a spanyolországi polgárháborút és a Covid-19 világjárványt is. 

A hölgy előszeretettel posztol az X-en arról, milyen témák foglalkoztatják, illetve jól bevált paellareceptjeit is szívesen megosztja a követőivel. Rengeteg rajongója van az interneten, akik közül néhányan személyesen is meglátogatják, és felköszöntik születésnapján. 

Az élet egy pillanat alatt megváltozhat

Maria Branyas Kaliforniában született egy évvel azután, hogy szülei kivándoroltak az Egyesült Államokba, élete első éveit pedig San Franciscóban töltötte. Nyolc évvel később a család úgy döntött, hogy visszatér Spanyolországba, ahol Katalóniában telepedtek le. Branyas mindössze 24 éves volt, amikor 1931-ben feleségül ment Joan Moret-hez. A párnak három gyermeke, 11 unokája és 13 dédunokája született.

Maria Branyas (balról a harmadik) családjával New Orleansban, Louisianában 1911-ben.
Maria Branyas (balról a harmadik) családjával New Orleansban, Louisianában 1911-ben.

Mint mindenkinek, neki is megvoltak a maga győzelmei és tragédiái. Édesapját az Egyesült Államokból Spanyolországba tartó út során vesztette el tuberkulózisban. Ennek ellenére azt üzeni a közösségi média követőinek, a hosszú élet titka az, hogy "soha, de soha ne váljunk keserű emberré, bármi történjék is". 

A cikk az ajánló után folytatódik

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Branyasról Sam Green amerikai dokumentumfilm-rendező készít filmet  A világ legidősebb embere  címmel. A film, amelynek forgatása még 2015-ben kezdődött, interjúkból és mély beszélgetésekből áll majd. 

Gyógymódnak hitték, pedig rengetegen haltak meg miatta - A flebotómiát kétezer évig alkalmazta az orvostudomány

Az érvágást, vagyis a flebotómiát még a borbélyok is felvették a szolgáltatásaik közé.

Elolvasom

(A képek forrása: Wikipédia, Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük