3 praktikus dolog, amire a Google-t használhatod, és nem is tudtál róla
A Google-t nemcsak keresésre használhatod, a mindennapjaidat is megkönnyítik a funkciói.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 16 éves lett Deustch Anita és Kinizsi Ottó nagyobbik lánya: Emma gyönyörű tini
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- 122 éves koráig élt a francia asszony: különös képeken mutatjuk hosszú életét
Ha nem értesz valamit, ott a Sztaki, ha nem ismersz valakit, a Facebook, ha pedig nem tudsz valamit, a Google.
A legnépszerűbb keresőprogramot azonban ezen kívül még jó néhány hasznos, praktikus vagy jópofa dologra használhatod, amivel egyszerűbbé teheted az életedet. Ismerd meg a Google funkcióit, és használd őket a hétköznapokban - elvégre ezért készültek!
Okos naptár
Mióta a Google és a Gmail-fiókod összekapcsolható, a böngészőhöz még több praktikus opció fűződik. Ha például a nyitóoldalán a bal felső sarokban az Egyebek fülre kattintasz,a legördülő menüből kiválaszthatod a Naptárat.
Ez a kalendárium azonban jóval többre képes, mint a papíralapú zsebnoteszed: azon túl ugyanis, hogy beírhatod ide a fontos és emlékezetes dátumokat, a naptáradat megoszthatod például a kollégáiddal, így mindig láthatjátok, ki mikor ér rá például egy megbeszélésre.
Ha bal oldalt, a Más naptárak felirat mellett található kis nyílra kattintasz, felugrik egy menü - itt adhatod hozzá a saját naptáradhoz a kollégáidét, de érdemes böngészni egy kicsit az Érdekes naptárak között is.
Itt nemcsak a névnapokról és a magyar ünnepnapokról kaphatsz mindig friss információt, de például a komolyabb sportesemények naptárját is megnyithatod - ha feliratkozol a pasid kedvenc amerikaifoci-csapatának naptárára, és te figyelmezeted rá, amikor legközelebb játszanak, garantáltan leesik majd az álla.
A További elemek fül alatt a holdfázisokról, de akár a napkelte és a napnyugta időpontjáról is tájékozódhatsz.
A kis tudós
Biztosan neked is okozott már kellemetlenséget, amikor egy komolyabb munkához, például prezentációhoz vagy dolgozathoz kerestél anyagot az interneten, és rá kellett döbbenned, hogy a világhálóra sajnos csak az nem tölt fel anyagot, aki nem akar - így azonban az onnan származó információk hitelessége erősen megkérdőjelezhető.
Ha a Google nyitóoldalán a bal felső sarokból kiválasztod a Tudós opciót, a keresőfelület némileg megváltozik - így már alkalmas lesz arra, általános keresést végezz tudományos irodalmi anyagokban.
Egyetlen helyről különböző témakörök és források között kereshetsz például pályatárs által lektorált cikkeket, tudományos kiadóktól, szakmai szervezetektől, kéziratokat tartalmazó adattárakból, egyetemektől és egyéb tudományos szervezetektől származó értekezéseket, könyveket, tartalmi kivonatokat és cikkeket. A Google Tudós segítségével megkeresheted a világ tudományos kutatási eredményei közül a legrelevánsabbakat - az így megszerzett tudással pedig már bátran büszkélkedhetsz a következő prezentációd során.
Személyre szabott hírek
Ha a Google kezdőoldalán a Hírek fülre kattintasz, máris az internet legfrissebb és legérdekesebb cikkei közül szemezgethetsz.
Ami azonban ennél is jobb: ha a Google-t a Gmail-fiókoddal összekötve használod, személyre szabhatod, hogy milyen híreket jelenítsen meg neked ezen az oldalon - így olyan lesz, mintha lenne egy újságod, amiben csak és kizárólag olyan hírek szerepelnek, amelyek téged érdekelnek.
Az alapvető témaköröket - Nemzetközi, Magyarország, Üzleti élet, Tudomány/Technológia, Sport, Szórakozás - egy jobb oldalt elhelyezett csúszka segítségével állíthatod be, attól függően, hogy mennyire érdekel az adott témakör, vagyis hogy mennyi hírt szeretnél ebből a topikból olvasni.
Ezen kívül arra is lehetőséged van, hogy új témakört rendelj a híreid közé, ha például a csillagászattal vagy éppen a kedvenc szórakozóhelyeddel kapcsolatos hírek érdekelnek, akkor csak pötyögd be, majd add hozzá a listához, így mindig naprakész lehetsz.
OLVASD EL EZT IS!

- internet
- biztonság
A 4 legjobb ingyenes vírusölő program: itt töltheted le őket!

- biztonság
- számítógép
Mi a jelszavad? Számold ki most, mennyi idő alatt törik fel!

- munka
- számítógép