Mintha egy Jane Austen regényből lépett volna ki ez a nő – Mindennap úgy öltözik, mintha a 19. században élne

Mila Povoroznyuk maga varrja ruháit.

19. századi ruhák - Mila Povoroznyuk
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sok kislányban - és felnőtt nőben - él valamiféle különös vonzalom az 1800-as évek buggyos ujjú blúzai, földig érő szoknyái és kalapjai iránt. A mai létformánkkal természetesen a fűzők vagy épp a hófehér, csipkés napernyők nehezen összeegyeztethetőek, van akit ez nem tántorít el vágyaitól.

Mila Povoroznyuk nagyjából tíz évvel ezelőtt kezdett korabeli ruhákat varrni különféle alkalmakra, 18. és 19. századi fesztiválokra, bálokra. Az ukrán hölgy annyira megszerette ezt a történelmi kort, hogy az elmúlt két évben már kizárólag az 1800-as évekre jellemző ruhákat viselt.

Mila Povoroznyuk 19. századi ruhái

Mila Povoroznyuk ma már minden ruháját maga készíti, kiegészítőit pedig legtöbbször személyes gyűjteményekből, bolhapiacokról szerzi be. A hétköznapok során, utcákon, boltokban néha kap furcsa megjegyzéseket, de úgy véli, az élet túl rövid ahhoz, hogy mások értékrendje szerint éljen. Instagram oldalán ma már több mint 86 ezer követője van.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük