Minden történelmi korszaknak és kultúrának megvannak a maga sajátos ruhaviseletei és kiegészítői, amik a kívülállók számára egészen bizarrul festenek.
Ki tudja, a jelenlegi trendek közül melyek lesznek azok, melyek később nevetségessé válnak. A múltból azonban már most számos olyan lábbelit fel lehet sorolni, melyeket nem biztos, hogy felvenne az ember.
Kényelmetlen és csúnya, de legalább praktikus?
Sok esetben egyszerűen praktikai okokból nézett ki úgy a lábbeli, ahogy, például a középkorban fontos volt, hogy az ember ne merüljön bokáig az utcát borító mocsokban. Azonban sajnos akadnak olyan cipők is, melyek nem szolgáltak más célt, mint a rendhagyó - akkoriban vonzónak tartott - kinézetet, és ezt úgy érték el, hogy a viselő lábát szó szerint megnyomorították. Magas, hegyes, selyem, vagy fa - ezek a legkülönösebb lábbelik!

Az úgynevezett paduka Indiában, a 17. században élte fénykorát. Jellemzően egy lábnyomot formázott, és fából készült, a lábujjak között egy méretes bütyökkel. Manapság bizonyos szerzetesrendek hordják.
Fotó: <b><a id="hyperlink_ad8e1dfed5c3cb6613750641dd884bee" href="https://www.flickr.com/photos/kitonlove/5784737346/in/photostream/" target="_blank">CP Hoffman</a></b> / flickr

A 12. században a férfiak viselték ezt a cseppet sem praktikus lábbelit. A hosszú, felkunkorodó orr főleg akkor vált veszélyessé, mikor páncélból készült, és a lovagok ebben próbáltak helytállni a csatában.
Fotó: <b><a id="hyperlink_682d4d5260c99289dc085f5b9d881c03" href="https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Medieval_shoe.jpg" target="_blank">Marieke Kuijjer</a></b> / Wikipedia

A gésák hagyományos lábbelije, az okobo, egy különleges fapapucs: ahhoz, hogy a gésa rendesen tudjon benne egyensúlyozni, sokat kell gyakorolnia a járást.
Fotó: <b><a id="hyperlink_7b63f5bed89527c86aad01ccea4241a5" href="https://www.flickr.com/photos/30713600@N00/4110224158" target="_blank">Martin Abegglen</a></b> / flickr

Ezek a bizarr menyasszonyi cipők a 9. századi Franciaországból származnak. A legenda szerint egy falu lakói a cipők hegyes orrával szúrták szíven azokat, akik elrabolták a falu lányait. Állítólag minél nagyobb a cipő orra, annál nagyobb a férfi szerelme a viselője iránt.
Fotó: pinterest

Az elképesztően magas kabkab a Közel-Keleten volt divat a 14-17. században, mely védelemként szolgált a sáros utcák ellen. Főleg az előkelőbb nők viselték, nemegyszer ezüsttel vagy arannyal díszítették.
Fotó: pinterest

A 10. századtól viselt kínai lótuszcipőhöz kötődik az elképzelhetetlen fájdalmat okozó lábelkötés szörnyű hagyománya. A kínokat kiállt nők ezekbe az apró, gyakran kézzel hímzett selyemcipőkbe bújtatták tönkretett lábukat.
Fotó: China Photos / Getty Images Hungary

A női platfromcipő a 15-17. században hódított, eleinte Olaszországban. Leginkább fából készültek, és egészen bizarr formájuk volt, bár a koszos, sáros utcákon praktikusnak bizonyultak.
Fotó: pinterest

Ne feledkezzünk meg a 21. századról sem: a sarok nélküli magas sarkúról és az Alexander McQueen által tervezett Armadillo cipőről.
Fotó: Getty Images