Hihetetlenül jó bőrápoló, mégis alig néhányan ismerik - Így próbáld ki a teafaolajat
Jó a pattanások, az akné, a vörös foltok és még sok minden ellen.
A teafa mint gyógynövény főként baktériumölő, gyulladáscsökkentő hatásáról ismert, amit a belőle nyert olaj formájában a lakás tisztán tartásától a bőrápolásig több területen is kihasználnak.
Az ausztrál növény főként az utóbbi évszázadban tett szert nagyobb népszerűségre, amikor kiderült, hogy nemcsak a baktériumok, de a gombák és a vírusok ellen is hatékony. Mutatjuk, mennyi mindenre használhatod!
Mire hat a teafaolaj?
A teafa olaja rengeteg kutatás tárgyát képezte az elmúlt évtizedekben. Ezen az oldalon például nem kevesebb, mint 397 tanulmány található, melyek a különleges anyag tulajdonságait vizsgálják.
Fertőtlenítésre széles körben használják. A háztartásban például a levegőben eloszlatva segít megelőzni a penész megjelenését, friss illatot biztosít a szennyesnek, sőt, lehet otthon készített, természetes baktériumölő szerek aktív hatóanyaga.
A szépségápolásban szintén ezt a tulajdonságát érdemes kihasználni, így csillapíthatod vele a bakteriális gyulladás miatt megjelenő bőrproblémák tüneteit, például kezelheted vele ez ekcémát, a pattanásokat, az aknét, töményen pedig fertőtlenítheted vele a borotvádat.
Miért félünk attól, amit nem ismerünk?
Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?
A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. október 24. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Így használd pattanások és akné ellen
Egyszerű arclemosót készíthetsz három evőkanál mézből, egy evőkanál kókuszolajból és három csepp teafaolajból. Ezeket keverd össze, öblítsd le a bőrödet, majd dörzsöld át vele a teljes felületet. Ha szeretnéd, egy percig fennhagyhatod az arclemosót, ám utána alaposan öblítsd le a maradékot! Amennyiben a keverék csípi a bőrödet, azonnal mosd le, és legközelebb próbálkozz kevesebb teafaolajjal!
Ha célzottan szeretnél küzdeni egy-egy makacsabb pattanás ellen, akkor két evőkanál kókuszolajban keverj el egy cseppet, majd kend a bőrödre, és hagyd hatni maximum öt percig. A kezelések után mindig hidratálj, hiszen erősen szárítják a bőrt!
Hajpakolás teafaolajjal
A korpa ellen hajpakolást készíthetsz egy evőkanál aloe vera-géllel, öt evőkanál kókuszolajjal és három csepp teafaolajjal - hajmosás előtt nagyjából 15 percig hagyd a fejbőrödön, majd öblíts és samponozz. A pakolást ne használd, ha sebes a bőröd, ugyanis a teafaolaj elég erősen csíp!
Használd körömgomba ellen
A köröm felületén töményen, kevés kókuszolajjal vagy pár csepp - szintén gombaölő hatású - oregánóolajjal vegyítve használhatod a teafa olaját. Vidd fel a keveréket egy vattapamacs segítségével 30 napon keresztül naponta egyszer vagy kétszer, és hagyd a körmön nagyjából 10 percig, mielőtt lemosod, így visszafordíthatod a sárgulást és vastagodást.
- bőrápolás
- arcápolás
- pattanás
- mitesszer
- akné
- bőrprobléma
- teafaolaj
- természetes csodaszer
- gyógynövény
- illóolaj
- növényi olaj
- gyulladás
- házi kozmetikum
- korpa
- hajápolás
- sárga köröm
- gomba
- Szépség és divat