A bőr is mutatja, ha túl sokat stresszelsz – Nem is gondolnád, milyen tüneteket produkál az idegeskedés

Látványos tüneteket okoz, azonban kevesen jönnek rá, mi is áll valójában a hátterükben.

Stressz bőrtünetei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A bőr szinte minden apró és nagyobb problémára rendkívül érzékenyen reagál, ezért a betegségek jelentős része jól észrevehető, zavaró, mégis sokak által jelentéktelennek titulált jeleket produkál rajta.

Az egészségügyi gondokon kívül a stressz is képes elváltozásokat okozni az arcon és a testen egyaránt, vagy akár rontani is a már meglévőkön.

A túlzott stressz bőrtünetei

Az köztudott, hogy a túlzott aggodalom és szorongás a test szinte összes területére negatív hatással van. Nemcsak állandó fáradtságot, alvásproblémákat okoz, hanem fejfájást és gyomorproblémákat is. De a külsőd is jelzi, ha túl sokat idegeskedsz. Biztosan előfordult már veled, hogy egy vizsga, egy nagyobb munkahelyi feladat vagy egy fontos esemény előtt pattanásos lett az arcod, ami a stressz okozta hormonváltozásoktól fordulhatott elő. Ez az egyik legáltalánosabb bőrre gyakorolt következménye a túl sok idegeskedésnek, de nem az egyetlen.

Ha a következő jelenségeket észleled magadon, lehet, hogy nem ártana visszavenni egy kicsit a tempóból, sportolni vagy jógázni, mert ha más betegség biztosan nem áll a háttérben, valószínűleg a stressz okozza.

Az orvosok és a kutatók szerint a stressz gyakran okoz pikkelysömört, ami száraz, kipirosodott és pikkelyes bőrrel jár.
Ha a túl sok stressz miatt nem alszol jól, az a bőrödre is kihat, méghozzá először leginkább sötét karikák és szem alatti táskák formájában.
A csalánkiütés, és a különböző apró, piros vagy viszkető pöttyökben jelentkező kiütések hátterében is állhat a túl sok idegeskedés.
A stresszhormonok hatására ekcéma is megjelenhet a bőrön, vagy pedig súlyosbodhatnak a már meglévő ekcéma tünetei.
Ugyanez igaz a rosaceára is, ami szintén megjelenhet vagy erősödhet túlzott stressz hatására.
Az ok nélkül viszkető, kipirosodott bőrrel is jelezhet a szervezeted, hogy túl sok stressznek volt kitéve az elmúlt időszakban.
A megnövekedett adrenalinszint és a bőr vérkeringésének romlása fakó, szürkés színű arcbőrt eredményez.
A stressz okozta kortizolszint-emelkedés miatt csúnya, gyulladt pattanások jelenhetnek meg az arcodon.
Sőt, az orvosok szerint a súlyos és hosszan tartó stressz pigmenthiány kialakulásához, később vitiligóhoz is vezethet ritkán.
A hajhullás vagy az alopecia, a foltos hajhullás is a stressz egyik fő tünete lehet.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük