Óriási átverés? Kutatás bizonyítja, hogy nem hatnak a ránctalanító szerek
Egy kutatás szerint a pharmaceuticalok hatástalanok.
- Ilyen bitang nőies tud lenni a rövid frizura: előtte-utána fotók mutatnak rá, milyen sokat jelent az előnyös, divatos fazon »
- Megemeli a hajtöveket és szuper dús tartást ad: ezért a hajformázó eszközért rajonganak most a szépségbloggerek »
- A nappali és az esti arcápolási rutin nagyon más: nem mindegy, hogy mikor mit kensz az arcodra »

- Ki ajánlhatja fel először a tegeződést? 10 kérdés, amire mindenkinek illik tudni a választ
- Lilu is megszólalt a Glamour-gála botrányos celeb résztvevőiről: meglepő, mit írt róluk
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Mi Argentína fővárosa? 8 kérdés a világ földrajzából, ami sokakat megizzaszt
- Hogyan jó: jeggyűrű vagy jegygyűrű? 8 összetett magyar szó, amiről sokan azt hiszik, hogy jól írják, pedig nem
Számos céget büntettek már meg azért, mert a reklámokban nem mondtak igazat, esetleg a modell bőrét kissé túlságosan is kisimították az utómunkák során, így becsapva a fogyasztót. Egy kutatás azonban nem a reklámot, hanem magát a kozmetikai eljárást vizsgálta, hogy egyáltalán működik-e.
A reklámok mellett a kozmetikai cégek rengeteget áldoznak a kutatásra, már-már az az érzése az embernek, hogy NASA-val vetekednek.
Persze a rengeteg tudományos munkát meg is kell fizetni. Az úgynevezett pharmaceuticalok a kozmetikumok elit osztályát alkotják, legalábbis eddig azt hihettük.
Mégsem működnek a ránctalanító krémek?
Brit tudósok - valódiak, és nem a mondásbeliek - a Bathi Egyetemről megállapították, hogy a drága ránctalanító krémek, az úgynevezett pharmaceuticalok nanorészecskéi, állítsanak bármit is a reklámok, nem képesek a bőrbe hatolni, így nem is hatnak az öregedés ellen - írja a Daily Mail.
Richard Guy professzor azért végezte el a kutatást, mert a korábbiaknál ellentmondásokat tapasztalt, illetve különböző eredmények jöttek ki.
A kísérlet során fluoreszkáló nanorészecskéket tartalmazó emulziót kentek a bőrre, és mikroszkóppal figyelték, hogy mi történik. A kísérlet arra jutott, hogy semmi, a krém megreked a bőr felszínén, annak ellenére, hogy előtte megszabadították az elhalt rétegtől.
- A bőr feladata, hogy minden káros behatással szemben megvédje a bőrt, így az erős kémiai vagy mesterséges anyagokat sem engedi felszívódni, a ráncokat azért érzékelhetik kevésbé láthatónak a vásárlók, mert a krémek csak feltöltik őket.
Hiába állítják tehát a reklámok, hogy ezeknek a technológiáknak köszönhetően mélyen bőrbe tudnak juttatni hatóanyagokat, ez a kísérlet szerint nem igaz.
Mi lehet tenni?
Először is nem árt tájékozódni, de természetesen nem áll minden adat a rendelkezésünkre, nem biztos, hogy a sikertelen kutatásokat és klinikai kísérleteket nyilvánosságra hozzák. A fenti kísérlet szerint viszont bízhatunk azokban a hatóanyagokban, melyeket a bőr nem tart idegennek, antioxidánsokban, kollagénben, hialuronsavban, vivőanyagnak pedig tökéletesek a növényi olajak, melyeket a bőr teljesen fel tud szívni.
OLVASD EL EZT IS!

- ránctalanítás
- tévhit
4 buta tévhit a ránctalanító krémekről

- bőrápolás
- öregedés
8 erős ránctalanító hatóanyag

- antioxidáns
- c-vitamin