Nőként létezni annyit jelent, hogy az ember kívül-belül próbál megfelelni a társadalom elvárásainak. Nőnek lenni annyit tesz, hogy az átlagosnál több fronton kell helytállni. A női szerepek azt jelentik, hogy nemcsak a családban, munkahelyen akarunk megfelelni, hanem késztetést érzünk arra is, hogy érzelmeket, lelki tartalmakat, szépséget vigyünk a szeretteink életébe és a környezetünkbe is.
Olyan lányokat, asszonyokat mutatunk be, akik életeket kettéroppantó tragédiák, nehézségek és betegségek ellenére hozták ki magukból a maximumot. Ezek a nők hezitálás nélkül vették az akadályokat, töretlen hittel érték el a céljaikat, és ezzel együtt még másokat is segítettek a problémáikban. Követendő példák, példaértékű életek, egyedi szépségek tűnnek fel a képeken.

Jessica Cox egy 1983-as születésű amerikai hölgy, aki sportrepülőgép-pilóta, fekete öves taekwondo-mester, pszichológus és motivációs szakember. Ez önmagában is elismerésre méltó teljesítmény, de ha hozzátesszük azt, hogy egy ritka genetikai rendellenesség miatt karok nélkül született, akkor grandiózus teljesítmény. Cox nem használ protézist, és a lábával vezet autót, használja a klaviatúrát és távolítja el a kontaktlencséjét. Pilótajogosítványát egy speciális, lábműködésre kifejlesztett sportgépen szerezte meg 2008-ban. A küzdősportban a sztenderd tananyag módosított változatával szerezte meg az öveit. Motivációs előadóként több mint 20 országban inspirálja az embereket arra, hogy ne adják fel a küzdelmeiket, bármilyen nehézség éri őket.
Fotó: wikipedia

Marlee Matlin 1965-ben született amerikai színésznő és producer. Oscar-díjat nyert 1986-ban a legjobb női főszereplő kategóriában, egyetlen siket előadóművészként. Kisgyerek korában, 18 hónaposan veszítette el a hallását, mindössze 20%-osan hall a bal fülére. Marlee négy gyermek anyukája. Sikeres színésznőként több Golden Globe-díja és Emmy-jelölése is van, és a híres hollywoodi Walk of Fame-re is felkerült a kézlenyomata. Ám karitatív és közhasznú tevékenységeire jóval büszkébb, hiszen aktív tagja az amerikai Siketek Országos Szövetségének. A Fogyatékkal Élő Amerikaiak szervezetének jótékonysági nagyköveteként is kiáll a sérültek jogaiért. Emellett számos jótékonysági egyesület munkájában is aktívan segédkezik, mint a Vöröskereszt, az AIDS-alapítvány vagy polgári jogi unió.
Fotó: www.upi.com

Jamie Brewer 1985-ben született, Down-kóros színésznő, aki az elmúlt években az American Horror Story című bizarr és sikeres sorozatban vált népszerűvé. 2015-ben ő volt az első Down-szindrómás hölgy, aki a híres New York-i Fashion Week kifutóján modellként lépkedett. A saját betegségével kapcsolatban rendkívül aktív szerepet vállal a társadalom különböző színterein. Nagyon sok fogyatékkal foglalkozó szervezetnek segítő tagja. Elérte, hogy Texas államban az állami jogszabályokban szereplő "retardált" kifejezést lecseréljék a jóval humánusabb és enyhébb "szellemi fejlődési zavar" terminusra.
Fotó: www.crushable.com

Arunima Sinha - az 1988-as születésű fiatal indiai nő bizonyíték arra, hogy nem fizikai erő vagy különleges képesség kell ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, hanem bátorság. Arunima elveszítette az egyik lábát egy balesetben, ennek ellenére ő az első nő, aki amputáltként megmászta a Mount Everest csúcsait. A balesete szintén különleges körülmények között történt. Egy Újdelhibe tartó vonaton megpróbálta kirabolni egy rablóbanda, de védte az értékeit. Szembeszállt a tolvajokkal, a dulakodásban meg kilökték a vonatból. Ekkor sérült meg, és a lábát amputálni kellett. Az államtól kapott anyagi kompenzációt a baleset miatt, mivel előtte India válogatott röplabdacsapatának tagja volt. Miután megkapta a protézisét, felvette a Nehru Intézet egyik hegymászó kurzusát. 2013. május 21-én pedig megmászta a világ legmagasabb hegyét.
Fotó: www.inspiredtraveller.in

Temple Grandin 1947-ben született Bostonban. Gyermek- és fiatalkorában komoly problémái voltak a beszéddel és az írással. A csúfolódásokkal teli, kínkeserves középiskolai évek után felnőttként diagnosztizálták nála az autizmus egyik jellegzetes formáját, az Asperger-szindrómát. Ennek ellenére egyetemre ment, zoológiát és pszichológiát tanult, majd ledoktorált állattartásból. Professzorként minden fórumon kiáll a vágásra szánt állatokkal kapcsolatos humánus bánásmód mellett. Amellett világszerte ismerik úgy, mint az autizmus érdekvédelmi szószólója. 2010-ben a Times 100-as listáján a világ 100 befolyásos emberének a Heroes - Hősök - kategóriájába választották. Ugyanebben az évben került a mozikba az életéről szóló megindító film Claire Danes főszereplésével, amely számtalan díjat és elismerést kapott.
Fotó: wikipedia
Ők is elfogadták magukat!
A mai kritikusan testképzavaros világban ritka az, amikor valaki úgy fogadja el önmagát, ahogyan van. Az még ritkább, ha egy nő teltkarcsúan is képes elégedett lenni a testével. Ezek a hölgyek még profitáltak is a magabiztosságukból.
Vastag combok, telt csípők és elképesztően szexi formák
Nézegess képeket!
Elolvasom