5 dolog, amit soha többet ne mondj magadnak!

Összetöröd a saját lelked

Vajon hol a határ az önkritika és a folyamatos önbántalmazás között?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Egy ártatlan, viccesnek tűnő, önkritikus megjegyzés a fenekedre, egy grimasszal kísért kritika az arcformádra: szinte mindennapos, ugye?

Bár nem gondolsz bele, a megjegyzésekkel, amelyeket a saját külsődre teszel, komoly károkat okozol magadnak.

Bántó szavak

A Dove egyik 2015-ös kampányában nőket kértek meg, hogy írják le, mi mindennel elégedetlenek a külsejükön, és milyen kifejezésekkel szokták illetni magukat.

Ezt követően pedig számukra váratlan helyzetekben, beavatott, ismeretlen színészek mondták ugyanezeket egymásnak. Az eredmény leírhatatlan volt: megbotránkozás és rengeteg kérdés, hogy mégis hogyan mondhat valaki ilyet a másiknak.

Igen, ez a kampányból levonható következtetés: ha másoknak nem mondanád, mert bántóak ezek a szavak, magadnak, magadról miért mondod? Az alábbiakat inkább ne mondd többet a tükörképednek.

Csúnya vagyok

Rengeteg nő gondolja ezt magáról nap mint nap, és rengeteg nő mondja is magáról. De vajon közülük hányan mondanák ezt oda valaki másnak? Senki sem tenne ilyet, mert úgy vélné, megbánthatja a másikat.

Súlyos hátrányból indult, de rácáfolt mindenkire – Nézd, hogyan valósította meg ez a nő az álmát

Nézegess képeket!

Elolvasom

Miket ne mondj még?

  • Ne kritizáld a súlyodat! Az alkatod egy része adott, egy másik pedig formálható. Az önostorozással csak egyre jobban azt erősíted magadban, amit egyébként nem szeretsz. Ha rendre azt mondogatod, hogy kövér vagy, azzal újra és újra ezt hangsúlyozod, még inkább elhiszed, és még rosszabbul leszel.
  • Ne hasonlítsd magad előnytelen külsejű állatokhoz. Te egy ember vagy, emberi adottságokkal. Nem egy egér, egy tehén vagy egy bulldog. Így leírva elég durván néz ki, ugye?
  • Ne kritizálj magadon olyasmit, amin nem tudsz változtatni. Túl széles csípő, nagy, férfias állkapocs? Ezek adottságok, így helyezkednek el a csontjaid, és csak a saját napjaidat teszed tönkre azzal, ha bántóan gondolsz ezekre a testrészeidre.
  • Sebhelyek kritizálása: ezt is tedd tiltólistára! Úgy érzed, elcsúfítanak? Gondolj hálával arra, hogy a sebből nem lett komolyabb következmény.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az egészséges önértékelés

Közhelyesen hangzik, hogy a pozitív önértékelés lényeges, azonban van benne igazság. Ha jól ítéled meg magad, az nem egyenlő azzal, hogy irreális önbizalmad lesz, és hirtelen szerelembe esel a tükörképeddel. Pusztán csak reális képet látsz majd magadról, tisztában leszel a saját szemedben előnyös és a kevésbé előnyös külső adottságaiddal, és megtanít majd, hogyan hangsúlyozd az előbbieket, és elfogadással gondolsz majd az utóbbiakra. Amit pedig ne feledj: nem biztos, hogy mindenki szemében hátrányos adottság az, amit te annak érzel, például a média hatása miatt.

Íme, a Dove videója!

Ezt is szeretjük