A szakértő szerint károsak! Milyen anyagnak nincs helye az arckrémben?

Alaposan olvasd el a kozmetikumok összetevőinek listáját.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Sajnos nem újdonság, hogy a kozmetikumok sokszor nem a legjobb alapanyagokból készülnek, sőt, némelyik tele van olyasmivel, ami inkább árt a bőrnek, mint használ. A következő anyagoknak semmi keresnivalója nincs egy krémben sem.

Sajnos azonban a profit sokszor fontosabb a cégeknek, mint a minőség. És ez ellen csak a vásárlók tehetnek, ha a pénzükkel a minőségre szavaznak.

Az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy alaposan tanulmányozod az összetevőket a címkén, és csak ezután veszed meg. Sajnos az ár és a minőség nem feltétlenül függ össze, a legdrágább krémekben is lehet olyan összetevő, ami káros a bőrre nézve.

Káros anyagok a kozmetikumokban

Kőolajszármazékok

A kőolaj előállítása után visszamaradt anyagból nyerik ezt a zsíros masszát, amit remekül fel tud használni a kozmetikai ipar, hiszen olcsó, és könnyen el lehet fedni a szagát. Az ásványi olajok nem ápolják a bőrt, csupán betakarják, nem hagyják lélegezni, és hosszú távon teljesen kiszárítják. A következő neveket keresd: vazelin - Vaseline -, paraffinolaj - Paraffinum Liquidum -, ásványolaj - Mineral Oil - és mikrokristályos viasz - Microcristallina Wax.

Mi az, ami még káros lehet?

Tugyi Márta kozmetikus még több káros anyagról rántja le a leplet videónkban. Olvasd el, mit nem szabad megvásárolni.

Parfüm

A kozmetikumoknál, legyen szó tusfürdőről vagy kézkrémről, nagyon fontos a jó illat, de sajnos az ezt előidéző parfümök váltják ki a legtöbb allergiás reakciót, így érdemes semleges vagy illatmentes krémet választani. Ha valakinek érzékeny a bőre, akkor sajnos az sem biztos, hogy segít, ha természetes kozmetikumokat használ, ugyanis az illóolajok is allergizálhatnak. Persze, ha az adott termékben nincsen több káros anyag, akkor jobban tud alkalmazkodni a bőr is.

Parabének

A parabének tartósítószerek, melyek igencsak veszélyesek lehetnek, mivel a bőrön keresztül felszívódva a hormonrendszer működésébe is beavatkozhatnak. A parabént leggyakrabban metilparabén E218, etilparabén E214, propilparabén, butilparabén néven találhatod meg a csomagoláson. Fény hatására gyorsíthatják az öregedést, és ez elég nagy probléma, mivel sok naptejben is megtalálhatóak.

Ezt is szeretjük