Arcápolási csodaszer, vagy veszélyes TikTok-trend? Így használd a jeget a rutinodban

Jól használva a legjobb barátod lesz ez a nulla forintos arcápolási eszköz.

Jég az arcápolásban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Mostanában egyre népszerűbb a jég beépítése az arcápolási rutinba. Az úgynevezett krioterápia hihetetlenül nagyot megy TikTokon, de nem mindegy, hogyan és mikor alkalmazzuk ezt a gyakorlatilag nulla forintos bőrápolási eszközt.

A jég rosszul használva többet árt, mint használ, ezért nem szabad csak úgy nekiesni a bőrnek. Most a szakértő elárulja, a rutin hányadik lépéseként érdemes használni, és milyen egyéb arcápolási termékkel lehet jól kombinálni.

Jég az arcápolásban

A bőr jegelése egy krioterápiás kezelés, ami során a bőrt néhány percig extrém hideg hőmérsékletnek teszik ki. Ez a módszer bevethető a bőrhibák ellen, hiszen csökkenti a bőrpírt, enyhíti a gyulladást, és hámlasztó hatása is van.

GettyImages-1731455555
Fotó: Juan Algar / Getty Images Hungary

Számos előnnyel bír a módszer, ezek a következők.

  • Csökkenti a gyulladást: az arcbőr jegelése hasonló koncepció ahhoz, amikor egy sérülés után hideg kést vagy mirelit zöldséget teszünk a duzzadt felületre. Azok tehát, akik gyulladásos bőrbetegségben, például aknéban vagy rosaceában szenvednek, sokat profitálhatnak a jegelésből.
  • Pórusösszehúzó: a bőr jegelése csökkenti a tág pórusok megjelenését, és segít a szennyeződések és a felesleges faggyú okozta pórusok eltömődésének megszüntetésében. A jegelés tonizálja is az arcot, így a bőr simábbnak tűnik.
  • Hámlasztja a bőrt: a jegelés segíthet eltávolítani az elhalt hámsejtek külső rétegét, és – a kémiai hámlasztáshoz hasonlóan – serkenti az alatta lévő új sejtek növekedését.
  • Enyhíti a foltokat: a jég segíthet csökkenteni a pattanások duzzanatát és vörösségét, és megnyugtatja az irritált bőrt.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

  • Csökkenti a pigmentációt: amikor a bőr valamilyen traumának, például sérülésnek vagy extrém hőhatásnak van kitéve, a bőrsejtekben felszabadul a pigmentáció. A bőr jegelése pedig segít csillapítani ezt a reakciót.
  • Serkenti a keringést: a jeges arckezelés segít csökkenteni a puffadást, hűsíti és feszesíti a bőrt.

A jég használata előtt mindig tisztítsd meg a bőröd, és használj valamilyen hidratáló arckrémet. Kerüld ezt a módszert, ha leégtél, vagy irritált az arcbőröd!

Hátrányokkal is érdemes viszont számolni.

  • A krioterápia rosszul alkalmazva komoly károkat okozhat. Figyelj arra, hogy ne jegelj túl sokáig, ellenkező esetben fagyási sérüléseket és idegkárosodást szenvedhetsz. Fehérebb bőrűek kicsivel bátrabban használhatják ezt a módszert, a barnább bőrűek viszont vigyázzanak, mert bőrük elszíneződhet.

A jegelést nem szabad túlzásba vinni: naponta maximum egyszer, legfeljebb 10 percig csináld. Használj jéghengert, vagy zacskóba, kendőbe vagy papírtörlőbe csomagolt jégkockát. Jegelés után használj szérumot, hidratálókrémet, és ha napközben jegeled, fényvédőt.

Retinolt vagy retinalt érdemes használni a ráncok ellen? Ezt hasznos tudni a két anyagról használat előtt

Csupán egy betű közöttük a különbség, mégis más hatékonysággal rendelkezik a két népszerű A-vitamin-származék.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük