Azt hiszed, hogy mitesszer, pedig valójában ciszta
Mit nem szabad nyomkodni?
Ha a szemed körül fehér pontok jelentek meg, ne nyomd ki őket.

- Kvíz! Emlékszel az általánosban tanult versekre? 8 idézet szerzőjére kérdezünk rá
- Az 5 legrosszabb élelmiszer, ami rontja a vérkeringést: szűkítik az ereket, emelik a koleszterinszintet
- Ki volt Az arany ember szerelme Jókai művében? Kvíz a kötelező olvasmányokból
- Dobó Kata 25 év után felvette a zöld miniruhát: A miniszter félrelépben láttuk rajta először
- 22 évesen vesztették életüket a magyar sziámi ikrek: kegyetlenül kihasználták, vásárban mutogatták őket
Nem csak a mitesszerekkel és a pattanásokkal gyűlik meg az ember baja: még nehezebb megszabadulni a miliumoktól, vagyis az úgynevezett gríztől.
A miliumok a szem környékén található, olykor kölesnyire megduzzadó fehér hólyagok, amelyeket sokan mitesszernek vagy pattanásnak hisznek, pedig nem azok.
Mik a miliumok?
A bosszantó kis pontok kortól és nemtől függetlenül megjelenhetnek a szem és a járomcsont környékén, maguktól ritkán tűnnek el.
A milium valójában egy apró, jóindulatú bőrciszta, ami nem veszélyes, és egészségügyi szempontból sem jelez semmi rosszat, mindössze a bőr anyagcseréjének apró rendellenességére hívja fel a figyelmet. Kialakulásának okát máig nem határozták meg egyértelműen, de valószínűsítik, hogy örökletes, egy másik verzió szerint pedig az anyagcseréhez van köze.
A gríz jelentkezhet egyetlen kis pöttyel, illetve akár többedmagával is, de mindkét esetben nagy lehet a kényszer, hogy nyomkodni, szurkálni kezdd őket. Ennek mindenképpen muszáj ellenállnod, mert ha nem megfelelően bánsz a miliumokkal, begyulladhatnak és elfertőződhetnek, így az ártalmatlan bőrhibákból bőrbetegség lehet.
Hatékony házi pakolások
A természetes házi arcpakolások vitaminnal töltik fel az arcbőrödet, és megújítják a felső hámréteget.
Hogyan lehet eltávolítani?
Sajnos a miliumokra nem hat semmilyen házi kezelés, krém vagy pakolás, fizikai beavatkozással kell őket eltávolítani. Mivel ennek speciális módja van, ne otthon kísérletezz, minden esetben bízd szakemberre!
Ha csak egy-két grízzel van dolgod, fordulj kozmetikushoz, aki a megfelelő módszerrel, steril tű használatával kiszúrja a zárt gombócot, és egy kis nyomás kifejtésével eltávolítja belőle a faggyút, majd utókezeli az érintett területet.
Csoportos miliumok esetén érdemes bőrgyógyászhoz fordulni, és a lézeres kezelést választani, mert ez teljes mértékben megszünteti a problémát, mégpedig anélkül, hogy maradandó nyomot hagyna a bőrön.
OLVASD EL EZT IS!

- bőrápolás
- arcápolás
3 dolog, ami akné esetén szigorúan tilos

- bőrápolás
- arcápolás