A női bugyi bár apró, nagyon fontos ruhadarab, hiszen érzékeny testtájakkal érintkezik egész nap, ezért nagyon nem mindegy, hogy milyet viselsz, hogy mosod. Ha szeretnéd elkerülni a fertőzéseket és egyéb kellemetlen tüneteket, akkor olvasd el, mit kell tudni a női bugyiról.

A bugyi készüljön pamutból, maximum egy minimális elasztán jöhet szóba azoknál a daraboknál, amiket egész nap viselsz a ruha alatt. A pamutbugyi különösen a hideg időben fontos, amikor könnyebben kap el az ember fertőzést. A műszálas anyagtól befüllednek az intim részek, könnyebben alakul ki Candida-fertőzés.

A bugyit minimum 60 fokon mosd, ha pamut, és bírja, lehet 90 fokon is. A kézzel mosás nem igazán ajánlott, mert nem elég az a hőfok a baktériumok elpusztításához, amit még a kéz elvisel.

A tanga nem jó ötlet. Mivel érintkezhet a végbélnyílással, onnan könnyen átjuthat a szeméremtestre olyan baktérium, ami csúnya fertőzést okozhat.

A csipkés bugyik legtöbbje műszálas, a fent említett egészségügyi problémákon túl a csipke irritálhatja a bőrt, főleg szőrtelenítés után, és így könnyebben begyulladnak a szőrtüszők. Inkább alkalomra érdemes szexi darabot választani, nem a mindennapokra.

Edzésre mindenképpen vigyél magaddal váltóbugyit, a nedves környezet nagyon kedvez a baktériumoknak, melyek könnyebben szaporodnak, ha nem száraz az alsónemű.

Legyen egyszerű fehér vagy mintás, mindig ellenőrizd, hogy nem látszik-e át egy világos nadrágon a bugyi, mert az több mint kínos, még akkor is, ha egyszerű fazont viselsz. Ugyanígy érdemes figyelni arra, hogy nem üt-e át a csipke egy lazább szövésű ruhadarabon.
30 felett jó, ha ott van a szekrényben
Mi az alapruhatár, amivel minden eseményre szépen fel lehet öltözni?
7 dolog, amire minden nőnek szüksége van, ha elmúlt 30
Nézegess képeket!
Elolvasom