Te kennél magadra csiganyálat?
A csodakencéktől a szépészeti beavatkozásokon át a csiganyálig? Meddig mennél el a szépségért?
Báthory Erzsébet a legenda szerint fiatal lányok vérében fürdött, Kleopátra pedig állítólag szamártejben, hogy bőre szép és fiatal maradjon.
A legendák persze nem tudni, igazat mesélnek-e, de annyit bizonyosan elárulnak, hogy a szépség, a fiatalság megőrzése és a kívánatosság a nők számára már évszázadok, sőt, évezredek óta fontos. Napjainkban a szépségipar éppen erre építkezik, és sorra bocsátja piacra a csodát ígérő kencéket.
Bármelyik drogériába is megy be az ember, a polcok roskadoznak a különféle kozmetikumoktól, mégis, úgy tűnik, mindig van új a nap alatt. A kozmetikai ipar ugyanis végtelenül kreatív, és bizarrabbnál bizarrabb összetevőkhöz nyúl termékeinek kifejlesztése során.
Íme, öt olyan alapanyag, amelyről talán eddig el sem tudtad volna képzelni, hogy kozmetikumok alapanyaga is lehet.
Csiganyál
Összerezzen az ember lánya már a gondolattól is, hogy a bőrére, hovatovább az arcára csiganyál kerüljön, pedig egyes források szerint már az ókori görögök is felhasználták kozmetikumaik elkészítéséhez. Azóta sem tűnt el a szépségipar palettájáról, és a közelmúltban hazánkban is forgalomba kerültek csiganyálkivonatot tartalmazó készítmények.
A bizarr összetevőt tartalmazó kozmetikumok a ránctalanításban és a pigmentfoltok eltávolításában is hatékonyak lehetnek. Biológiailag aktív hatóanyaguknak köszönhetően ugyanis stimulálják a bőr sejtjeinek működéséhez és hosszú életéhez szükséges folyamatokat. A kivonatot kis csigák váladékából készítik, állítólag anélkül, hogy az állatoknak bármi bántódása esne.
Öregedésgátlás
Szeretnél minél tovább ránctalan maradni? Nézd meg öregedésgátlásról szóló videónkat, amelyből kiderül, hogyan tehetsz érte.
Kígyóméreg
Első hallásra furcsa, hogy az ember mérget kenjen az arcára, de mint az kozmetikai fejlesztések során kiderült, a kígyóméreg hatásos fegyver a ráncok ellen.
A botoxszal hasonló eredményeket ígérő kígyóméreg-tartalmú krémek működésének lényege, hogy a méreg által blokkolódnak az idegektől a sejtek felé érkező jelek.
A kígyóméreg-tartalmú kozmetikumokról egyébként megoszlanak a vélemények az orvostudományban. Bár akadnak híveik, vannak, akik szerint kifejezetten káros, és hosszú távon krízist idézhet elő.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Bálnahányadék
Az ámbra talán ismerősen csenghet, mint egyfajta, a parfümgyártásban használatos összetevő. Kevesen tudják azonban, hogy az egyébként rendkívül drága anyag honnan is származik.
Az ámbra ugyanis az ámbrás cet bélrendszerében keletkezik, amit utána az állat felöklendez. A még puha ámbra a vízen kis csomagként lebeg, majd a tengervíztől megszilárdulva - furcsa módon - kellemes illatúvá válik. Az ámbrát elsősorban az illatszergyártásban, de keleten fűszerként is használják.
Madárürülék
Századokkal ezelőtt a japán gésák kezdték alkalmazni a madárürüléket a sminklemosó és bőrvilágosító szépítőszereik elkészítésében. Ma sem merült még a feledés homályába a bizarr összetevő, ugyanis krémek és bőrápoló sprayk készítésében, valamint spákban is használják.
A madárürülékből kivont összetevőt, a guanint kifejezetten az énekesmadarak ürülékéből nyerik. Guaninnal más élőlények esetében is találkozni, ennek köszönhető a halak pikkelyének színjátszása, illetve sokféle hüllő és kétéltű világos bőre.
Placenta
Állati és növényi eredetű placentát haj- és testápolási kozmetikumok gyártásában alkalmaznak. Hatásossága a kutatások szerint a benne lévő hormonoknak és magas fehérjetartalmának köszönhető.
A magas tápanyagtartalmú placentával készült samponok, balzsamok és hajpakolások segíthetnek új életet lehelni a száraz, töredezett hajba, és dúsító hatásuk is van. A placentát tartalmazó krémek pedig mélyen táplálják a bőrt, ami ennek köszönhetően bársonyos és ragyogó lesz.
OLVASD EL EZT IS!
- bőrápolás
- alapozó
Karikás a szemed? 7 bevált trükk, amivel eltüntetheted a sötét árnyékot
- bőr
- bőrápolás
Hajdúsító, ránctalanító és körömerősítő
- bőrápolás
- antioxidáns