Roppanós kovászos káposzta: krumplival vagy kenyérrel is készítheted
Akár panellakásban, az ablakpárkányára kitéve is tökéletes lesz a házi kovászos káposzta.
Idén nyáron ne csak uborkát kovászolj, a káposzta méltó vetélytársa! Remek szendvics és főfogások mellé, de káposztalevest vagy székelykáposztát is főzhetsz belőle. A levét semmiképpen ne öntsd ki, hisz finom és nagyon egészséges is. Kenyér helyett újkrumplival is kovászolhatod.
Kovászos káposzta
Hozzávalók
- 2 kg káposzta
- 0.5 csokor kapor
- 2 db kenyér
- 2 l víz
- 4 db babérlevél
- 1 evőkanál bors
- 3 evőkanál só
Elkészítés:
A káposzta külső leveleit és a torzsáját távolítsd el, majd szeld vékony csíkokra, akár gyalulhatod is. Rakd egy nagyobb tálba, sózd be, és pihentesd 20-30 percig, amíg levet ereszt. Közben forrald fel a vizet, keverd el benne a sót. Várd meg, míg feloldódik és kihűl.
A kaprot rakd egy alaposan elmosott, nagyobb, körülbelül ötliteres üvegbe, és nyomkodd bele a káposztát, majd a babérlevelet és a borsot is. Öntsd rá a levet, fontos, hogy jól ellepje a káposztát. Fedd be egy-két vastag szelet kenyérrel vagy akár krumplival, majd lazán rakj rá egy kisebb tányért. Tedd meleg helyre, de arra ügyelj, hogy ne érje erős nap. Érleld öt-hét napig, majd amikor már elég savanyú, jó az illata, szűrd le. Rakd egy műanyag tába vagy zárható üvegbe, és a levet is öntsd rá. A hűtőben egy-két hétig eláll.
A kovászos káposzta akár nyári töltött káposzta alapja is lehet. Füstösen a legfinomabb.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció