Házi ajvár eredeti, balkáni recept szerint: sült és grillezett ételek mellé kötelező
Füstös, gazdag ízvilágú, sokféleképpen felhasználható: ez mind igaz a Balkán híres zöldségszószára, az ajvárra.
Az ajvár elnevezés a török havyar szóból származik, és sózott kaviárt jelent. Két legfőbb összetevője a paprika és a padlizsán. Legtöbbször grillezett húsok mellé kínálják, de kenyérre kenve, mártogatósként is fantasztikus. Bár kicsit hosszadalmas elkészíteni, sok munka nincs vele, és az íze mindenért kárpótol. A szószhoz kápia vagy kaliforniai paprikát érdemes használni.
Ajvár
Hozzávalók
- 5 db paprika közepes
- 2 db padizsán
- 0.5 dl olívaolaj
- 3 teáskanál ecet
- 4 gerezd fokhagyma
- 3 ág rozmaring
- 2 teáskanál só
- 2 ág csombor
- bors
Elkészítés:
A zöldségeket mosd meg, a padlizsánt szurkáld meg több helyen, és tedd egy tepsibe vagy grillrácsra. Rakd mellé a paprikát, és süsd meg a zöldségeket körülbelül 30 perc alatt. A paprika valószínűleg hamarabb elkészül.
Rakd a sült zöldségeket egy tálba, fedd le, és pihentesd egy órán át. Ezt követően könnyebben lehúzod a héjukat. Tedd egy aprító- vagy turmixgépbe, add hozzá az olajat, az ecetet, a fokhagymát, a csombort, a rozmaringot, a borsot és a sót, majd dolgozd pépesre. Rakd át a zöldséges masszát egy lábosba, és kis lángon főzd legalább két órán át. Többször keverd meg, hogy az ajvár ne égjen le. Töltsd át kisebb üvegbe, és tartsd a hűtőben. Hét-tíz nap alatt fogyaszd el.
A sült paprikából zamatos levest is főzhetsz, ami a tejszíntől lesz selymes.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció