A linzerhez nem szükséges sok összetevő, és különleges adalékokat sem igényel, de arra mindenképp fontos ügyelned, hogy lehetőleg jó minőségű anyagokkal dolgozz. A hozzávalók lehetőleg hidegek legyenek, és, mielőtt nekifogsz a készítésnek, mindent mérj ki előre.
Dia
Lisztbe morzsolás
A linzertészta egyik kulcseleme a vaj és a liszt összekeverése: arra figyelj, hogy a vaj hűtőhideg legyen, mert, ha melegen használod fel, beleszívódik a lisztszemcsékbe, és a kész tésztád szétesik majd, azt pedig nyilván nem szeretnéd.
Dia
A tészta összeállítása
Hogy minél homogénebb, egységes textúrájú tésztát kapj, a legjobb, ha robotgéppel dolgozod össze a hozzávalókat: a gép gyorsan dolgozik, és te sem fáradsz el közben, több időd és energiád marad élvezni a végeredményt.
Dia
Pihentetés
Ha összeállt a tésztád, formálj belőle gombócot, tedd folpackba, és irány a hűtő, legalább 30 percre, de, ha tovább - akár egy éjszakán át - áll benne, az sem árt neki. Amíg pihen, tedd azt te is!
Dia
Nyújtás
Miután eleget pihent a tészta, és te is alkalmasnak érzed magad egy kis konyhai fizikai munkára, jöhet a tészta nyújtása. Hogy milyen vékonyra vagy vastagra nyújtod, az csak rajtad múlik, arra figyelj, hogy a vékonyabb tészta kevesebb, a vastagabb pedig több sütési időt igényel.
Dia
Szaggatás
Miután nagyon szépen kinyújtottad a tésztát, jöhet a szaggatás. Ha nincs otthon semmilyen formád, akkor se csüggedj, egy pohár is tökéletesen alkalmas erre a célra: ha kukucskálós sütit szeretnél, akkor két különböző méretű kell majd, de valószínűleg ez sem jelent gondot. A szaggatás után megmaradó tésztát újra nyújtsd, majd szaggasd ki.
Dia
A kész sütemény
Ha túl vagy az összes ponton, akkor nincs más hátra, mint sütőben - 180 fokon, a tészta vastagságától függően 8-15 perc alatt - készre sütni a tésztát, összerakni az eredeti elképzelések szerint a süteményt, majd elfogyasztani.