Kiderült, ezek a legveszélyesebb tisztítószerek: megmutatjuk a listát!

Nagyon vigyázz, ha a következőket használod a takarítás során!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az Országos Közegészségügyi Központ Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálata által készített összesítésből kiderül, hogy 2014-ben a megelőző évhez képest 30%-kal nőtt a bejelentett mérgezések száma, melyeknek számottevő része volt köszönhető háztartási anyagoknak.

Bár a halálos esetek aránya csökkent, tavaly 24 141 mérgezéses esetet jelentettek az orvosok és az egészségügyi intézmények, ami 5700-zal több, mint 2013-ban.

A legtöbb baleset - 62% - gyógyszermérgezés volt, ezt követik 23%-kal az egyéb anyagokkal, ezen belül is főleg alkohollal, valamint az ipari és háztartási anyagokkal - 9% - történt mérgezések.

Továbbra sem változott, hogy a véletlen balesetek jelentős részében kisgyermek a mérgezés elszenvedője, az ipari és háztartási tisztítószerekkel történt összes mérgezés 40%-ában 14 év alattiak az érintettek. Ezen mérgezések igen nagy hányada hipóval, illetve az otthon előforduló egyéb tisztítószerekkel - mosószerekkel, mosókapszulákkal, hideg zsíroldókkal -, szerves oldószerekkel vagy etilén-glikollal történik.

Ezek a szerek nagyon veszélyesek!

Az Országos Közegészségügyi Központ arra hívja fel a figyelmet, hogy odafigyeléssel elkerülhetőek a tavaszi nagytakarítással járó vegyszerhasználat veszélyei.

Kiemelik, hogy a nagy hatékonyságú tisztító és fertőtlenítő szerek, így például a hipó, a vízkőoldó, a penészirtó, a hideg zsíroldó, veszélyesek az emberi szervezetre, többnyire maró vagy irritatív hatásúak, ezért bármilyen tisztítószer használata előtt el kell olvasni a címkén található figyelmeztetéseket és a gyártó javaslatait a használatára.

10 dolog, amire jó a szódabikarbóna: biztos, hogy mondunk újat is!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Soha ne használd együtt a következőket!

Arra is felhívják a figyelmet, hogy erősen mérgező klórgáz keletkezhet a lakásban, ha klórtartalmú tisztítószereket - hipó, penészirtó - és savas tisztítószereket - vízkőoldó, háztartási ecet - önt össze valaki, illetve használ egyidejűleg a tisztítandó felületen. Ilyenkor pezsgés és szúrós szag jelzi a klórgáz keletkezését. A nagytakarítás során fokozottan ügyelni kell arra is, hogy a vegyszerekkel kisgyermek ne érintkezhessen.

Ezt is szeretjük