Ahogy arról már korábban is írtunk, egyes vélemények szerint a mikrohullámú sütő használata káros az egészségre nézve, nem véletlen azonban, hogy praktikusságának, egyszerű alkalmazhatóságának és gyorsaságának köszönhetően számos háztartásban megtalálható.
Attól függetlenül azonban, hiszel-e azoknak, akik óva intenek tőle, biztonságod és egészséged érdekében bizonyos alapvető szabályokat be kell tartani arra vonatkozóan, mit melegíthetsz benne, és mit nem. A következőket például tilos betenni a készülékbe: a The Huffington Post gyűjteményéből válogattunk, kattintsd végig a képeket!

Szinte mindenki tudja, hogy tilos fémet tenni a mikrohullámú sütőbe, apró óvatlanságok is okozhatnak azonban problémát: elég például, ha egy kisebb alufóliadarab marad az ételen, emellett fontos, hogy, ha vajat olvasztasz, soha ne tedd be papírjával együtt, utóbbi ugyanis akkor is tartalmazhat fémes anyagot, ha elsőre nem is látszik rajta. Sőt, tapasztaltunk már olyat is, hogy a papírjától megszabadított vaj, illetve margarin is szikrázott a sütőbe téve. De papírt egyébként se tegyél a mikróba.

Szintén fontos tudni, hogy tilos olyan tányért, csészét tenni a mikróba, melynek például aranyozott - vagy legyen szó bármilyen fémes anyagról - szegélye és díszítése van.

Gyakran keringenek olyan módszerek az interneten, melyek a tojás mikróban való megfőzéséről szólnak, ezeknek azonban nem szabad hinni, a tojásnak ugyanis már néhány másodperc elég ahhoz, hogy felrobbanjon.

Bizonyos gyümölcsöket be lehet tenni a mikrohullámú sütőbe, akadnak azonban kivételek. Ilyen a szőlő is, mely felrobban a melegítés során, így érdemes nagyon vigyáznod, ha például olyan süteményt, pudingot, desszertet tennél a sütőbe, mely egész szemeket tartalmaz.

Ugyanez igaz a mazsolára is, mely füstölni kezd a mikrohullámú sütőben.

Ha nem szeretnél magadnak plusz munkát, sose melegíts szószokat fedő nélkül.

A műanyag dobozokkal is érdemes vigyázni, csak olyat használj, melyen külön jelzik, hogy mikrohullámú sütőben való melegítésre is alkalmas. Bár más kérdés, hogy vannak, akik úgy vélik, utóbbi esetben sem célszerű ilyen dobozban melegíteni az ételt, ugyanis káros anyagok szabadulhatnak fel belőle a hő, illetve a mikrohullámok hatására.

Egyszerűbb, vékonyabb, egyszer használatos műanyag poharakat, tányérokat semmiképpen se használj a mikróban. Ugyanez igaz a joghurtospoharakra, illetve az ételek házhoz szállítására alkalmas hungarocell dobozokra is.

Soha ne tedd az ételt a mikróba papír- vagy műanyag zacskóban.

Olyan ételt, melyen csípős paprika található nagyobb mennyiségben, lehetőleg ne melegíts a mikrohullámú sütőben, mivel - bár az étel maga nem károsodik - olyan kémiai anyagok szabadulhatnak fel, amelyek ajtónyitás után a szemedet és a torkodat is marhatják.

Bár a felsoroltak között talán kakukktojás, fontos tudni, hogy a mikrót nem szabad elindítani akkor sem, ha épp üres, a készülék lelke, a magnetron ugyanis a visszaverődő mikrohullámok hatására könnyen tönkremehet.
Tudtad, hogy ezeket tilos betenni a hűtőbe?
Vannak olyan ételek, amelyeket rossz ötlet hűtőben tárolni, és többet ártasz vele, mint használsz. Nézd meg a képeket!
Tudtad, hogy ezeket tilos betenni a hűtőbe? Többet ártasz vele, mint használsz!
Nézegess képeket!
Elolvasom