A legmelegebb kánikulában akár 40 fok is lehet, azonban ez a hőség még semmi ahhoz a forrósághoz képest, amit azoknak a tárgyaknak kell elviselniük, amiket véletlenül az autóban felejt az ember.
A kocsi belsejében a levegő gyorsan melegszik, mivel az üvegek összegyűjtik a hőt. Odabenn könnyen lehet akár hatvan fok is, éppen ezért kell nagyon odafigyelni, hogy se kisgyereket, se kisállatot ne hagyjon az ember az autóban - erre szerencsére gyakran felhívják az emberek figyelmét nyáron.
Veszélyes tárgyak a kocsiban
Arra azonban már kevesebb figyelmeztetés szólít fel, hogy milyen használati tárgyakat nem szabad a kocsiban hagyni. Számtalan dolognak árthat a hőség és az intenzív napfény, de némelyik nem csak tönkremehet, akár fel is robbanhat, vagy felgyújthatja az autót.

A dezodorokat és egyéb aeroszolos szpréket nem szabad tartósan 49 fok fölött tárolni, mert a nyomástól kiszabadulhat a gáz, vagy extrém esetben akár fel is robbanhat a flakon.

A magas hőmérséklettől a bor térfogata is tágulhat, szélsőséges esetben kinyomhatja vagy meglazíthatja a dugót, így szabad út nyílik a kórokozók számára. Arról nem is beszélve, hogy a melegtől megváltozhat a bor íze.

A hő hatására az ásványvíz műanyag flakonjából mikroműanyagok juthatnak a vízbe, ezért jobb magaddal vinni a vizet.

A napszemüveg és a szemüveg a kocsiban hagyva lencse lévén összegyűjtheti a napsugarakat, és egy pontba fókuszálva őket akár gyulladást is okozhat.

A hőnek köszönhetően a gyógyszerek hatása megváltozhat. Ártani valószínűleg nem fognak, azonban csökkenhet a hatékonyságuk.

A naptej sem bírja jól a meleget. A hatóanyagai megsemmisülnek, ha tartósan extrém hőnek van kitéve, így ha a kocsiban felejted, akár vehetsz is másikat.

A rúzs és egyéb kozmetikumok nemcsak elolvadnak az autóban megülő melegben, de sokkal könnyebben tenyésznek el bennük a kórokozók is, ezért kifejezetten vigyázni kell, hogy soha ne hagyd a neszesszeredet az autóban.
A képek forrása: Getty Images, Pixabay.com