A lakást számos módon otthonosabbá lehet tenni, de kevés dolog dobja fel annyira a helyiségeket, mint egy szép szobanövény. Nemcsak a természet közelségét hozza el, de harmonikusabbá is varázsolja az otthont, ráadásul bizonyos fajtái még az egészségre is pozitívan hatnak.
Szerencsére számos olyan növény van, ami még az elfoglaltabbak számára is ideális, hiszen nem kell velük sokat foglalkozni, mégis szépek maradnak, ráadásul így is kifejtik kedvező hatásaikat.
A szobanövények hatásai
A legtöbben tudják, hogy a szobanövények többsége képes a levegő minőségén javítani, ami valóban igaz is, de emellett más pozitív hatásaik is lehetnek. Ezek szerencsére már nagyon sok helyen elérhetők itthon is, így akár igazán különleges példányokat is lehet találni a virágudvarokban, kertészetekben vagy üzletekben.

Az anyósnyelv (Dracaena trifasciata) az egyik legismertebb szobanövény, amivel nem kell sokat foglalkozni, és a közvetett napfényt kedveli, így nem kell feltétlenül az ablakhoz rakni. Jó tulajdonsága, hogy eltávolítja a levegőből az olyan méreganyagokat, mint a formaldehid és a benzol, erre pedig nem sok növény képes.
Fotó: Getty Images Hungary

A hegyescsúcsú futóka (Epipremnum aureum) sem igényel sok napfényt és öntözést, cserébe pedig remekül tisztítja a levegőt, kiszűri a káros anyagokat, és friss oxigént bocsájt ki.
Fotó: mikroman6 / Getty Images Hungary

A legénypálmát (Zamioculcas zamiifolia) 2-3 hetente kell öntözni, és figyelni arra, hogy kiszáradjon a földje az újabb locsolás előtt. Minden fényviszonyhoz jól alkalmazkodik. Remekül tisztítja a levegőt, kiszűri a méreganyagokat, ráadásul a fengsuj elvei szerint jó szerencsét is hoz.
Fotó: Getty Images Hungary

Az Aloe vera jótékony hatásai már szinte legendásak, és otthon is lehet tartani cserépben. 2-3 hetente kell öntözni, és az erős fényt kedveli. Pozitív hatásai közé tartozik a gyulladáscsökkentés, sebgyógyítás, antioxidáns és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik.
Fotó: Getty Images Hungary

A könnyezőpálma (Monstera deliciosa) remekül mutat bármilyen lakásban, de sok törődést, folyamatos locsolást és világos helyet igényel. Levegőtisztító hatásai ismertek, de a fényvédelemben is segítenek a levelei.
Fotó: Getty Images Hungary

Bár kevesen gondolnák, egyes levendulaféléket szobanövényként is lehet tartani, sok öntözést és világos tereket igényelnek. A virága nemcsak mesés illatú, de nyugtató hatása is van, teaként főzve vagy szappanba keverve ellazítja és megnyugtatja az idegeket.
Fotó: Jacky Parker Photography / Getty Images Hungary

A Vénusz légycsapója népszerű szobanövény, hiszen nemcsak látványos, hanem hasznos is a különböző "betolakodók" ellen, amelyek akár betegségeket is terjesztenek, például elkapja a legyeket, a szúnyogokat és a hangyákat is. Gyakran kell öntözni, és szereti a világos helyiségeket.
Fotó: Getty Images Hungary

A perui oszlopkaktusznak (Cereus Peruvianus) a növekedési szakaszban gyakori öntözésre van szüksége, de ezután csak minimálisan igényli a vizet, az erős fényt azonban kifejezetten kedveli. Remekül elnyeli a sugárzásokat és az elektromágneses hullámokat, így ideális olyan helyen, ahol tévé és számítógép is található.
Fotó: Getty Images Hungary
(Képek forrása: Getty Images Hungary)