Ezt csináld a radiátorral, hogy melegebb legyen a lakás: nem kerül egy forintodba sem!
Sohasem késő spórolni a rezsiköltségeken!
- Nőies, sokoldalú zárt cipők őszre: nadrággal és szoknyával is jól mutatnak – Árakkal, lelőhelyekkel »
- 50 felett is ragyogó, dús marad a frizura ezekkel a bevált praktikákkal: a festett és az ősz haj új életre kel »
- Csak pár apró mozdulat, és nem villan ki a melltartó a ruha alól: szuper trükkök, ha meggyűlik a bajod a kivágott fazonokkal »

- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Hátborzongató, VV Anett mit hallucinált igazából: először mondta el, mi történt a teaszeánszon
Bár már tart a téli idő, nem késő megtenni a megfelelő lépéseket, ha úgy érzed, a fűtéssel járó költségek irreális mértékben terhelik meg a pénztárcádat, idén viszont szeretnél némiképp lefaragni belőlük.
Mindehhez ráadásul különösebb befektetésre sincs szükség, például ahhoz, hogy a radiátor magasabb hatásfokkal működhessen, néhány egyszerű mozdulat is elég.
Légtelenítsd a radiátort!
A radiátor hatásfokát jelentős mértékben ronthatja, ha a csöveibe levegő, légbuborék szorult, emiatt ugyanis nem lesz megfelelő a víz körforgása, aminek jeleit könnyen észre lehet venni, ilyenkor ugyanis amellett, hogy különös hangokat is kiadhat, általában nem melegszik egyenletesen a fűtőtest.

Ilyen esetben könnyen lehet, hogy a házilag kivitelezett légtelenítés is megoldást hoz, amihez csupán néhány percre lesz szükséged, továbbá a légtelenítő kulcsra vagy egy csavarhúzóra, illetve egy kisebb tálkára és rongyra, hogy felfoghasd az esetlegesen lecsöpögő vizet. Ha ide kattintasz, képes útmutatónk jóvoltából lépésről lépésre is végigkövetheted a légtelenítés menetét.
Porold le!
Ha a radiátor poros, az nemcsak az allergiás tüneteket fokozhatja, de a fűtőtest hatásfokát is csökkentheti, ugyanis elsődleges tulajdonságai közé tartozik, hogy rendkívül jól szigetel - nem véletlen, hogy például a hűtő rácsát is érdemes rendszeres időközönként portalanítani, ha szeretnéd csökkenteni a készülék fogyasztását. A radiátor tetejét rendszeresen töröld le, de a belsejét is érdemes átporszívózni, amennyire lehetséges. Mindemellett a kazán portalanításáról is gondoskodj, azonban ezt bízd szakemberre, aki a javasolt éves ellenőrzés keretében, amennyiben szükségesnek ítéli, mindenképp elvégzi ezt.
A lakberendezésre is figyelj!
Ha szeretnéd elkerülni a fűtésre fordított energia pazarlását, fontos biztosítanod, hogy a radiátor minden egyes része a szobát fűtse, tehát szabadon álljon. Semmiképpen se tolj elé bútorokat, ezek ugyanis hőt foghatnak le, ami így nem a szoba felé áramlik majd.
Bár nem ingyenes, nagyon olcsó megoldást jelent, ha a radiátor mögé úgynevezett hőtükörfóliát illesztesz, ez ugyanis a hő visszaverésével megakadályozza, hogy a fűtőtest hátoldala a falat, ezáltal pedig a kinti levegőt melegítse. Ha ide kattintasz, pontos útmutatót találsz arról, miként teheted fel a falra.
OLVASD EL EZT IS!

- bűncselekmény
Így jelölik meg a betörők a házakat? 7 dolog, amire neked is nagyon oda kell figyelned!

- szegénység
- lakás- és pénzügyek