Meddig szabad használnod a mosogatószivacsot?
Az egyik legszennyezettebb eszköz.
A konyhai szivacs otthonod kórokozók szempontjából egyik legfertőzőbb helyét jelentheti, a szennyeződések és a nedves közeg ugyanis ideális terepet jelent a baktériumok gyors szaporodásához.
A szivacsot ezért érdemes gyakran cserélni, ugyanakkor léteznek praktikák arra vonatkozóan is, miként lehet a használat időtartamát - ha csak kismértékben is - némiképp meghosszabbítani.
Így hosszabbíthatod meg az élettartamát
A mosogatószivacsot nyilván senki nem akarja eldobni néhány használat után, érdemes ezért tisztában lenni egy-két hasznos praktikával a fertőtlenítés terén, melyeket érdemes lehet akár naponta is bevetni.
Ha szeretnéd felfrissíteni és fertőtleníteni a szivacsot, érdemes szódabikarbónás vízbe áztatnod - a receptet ide kattintva találod meg -, emellett még kutatók is javasolják a szivacs mikrohullámú sütőben való fertőtlenítését, napi két percen át tartó melegítés is elegendő ugyanis ahhoz, hogy a rajta található kórokozók 99%-a elpusztuljon. A szivacsot mindig vizesen tedd a készülékbe, szárazon soha, emellett győződj meg róla, hogy nem tartalmaz semmiféle fémes anyagot.
Amikor már nem húzhatod tovább
A szivacs már egy-két használat után hemzseghet a kórokozóktól, és bár előbbi praktikákkal némiképp kitolható alkalmazhatóságának ideje, fontos, hogy gyakran cseréld.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Sűrű használat mellett - illetve attól függően, milyen szennyeződéseket takarítottál vele - erre akár naponta, néhány naponta is szükség lehet, egy azonban biztos, mindenképp dobd ki, és ne kísérletezz a fertőtlenítéssel, ha már kismértékben is, de kellemetlen szaga van. Illetve tegyél ugyanígy, ha olyan munkafelületet vagy épp vágódeszkát takarítottál le vele, melyen nyers hús levével érintkezett.
Fontos továbbá, hogy a még használható szivacsot öblítsd, majd facsard ki mindig alaposan, illetve sose tárold nedves közegben. Ha arra is kíváncsi vagy, milyen gyakran célszerű cserélni és mosni a konyharuhát, kattints ide!
Milyen gyakran kell törölközőt és ágyneműt mosni? A legtöbbször feltett kérdések
Nézegess képeket!
Elolvasom