Büdös a mosógép? Ez lehet az oka! (x)

Kevés annál dühítőbb dolog fordulhat elő mosás közben, mint amikor kinyitjuk a mosógép ajtaját, és a frissen mosott ruhák isteni öblítőillata helyett a mosógép áporodott szaga köszönt minket. De miért nem elég a jó minőségű mosópor és a finom öblítő ahhoz, hogy a mosógépünkből - és így a ruháinkból is - friss és üde öblítőillat áradjon minden mosás után? Cikkünkben mutatjuk az okokat és egyben a megoldási lehetőségeket is a probléma elkerülésére.

Mosás után büdös a ruha
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Banális, de annál idegesítőbb, amikor egy tisztításra használt eszköz, amiről elsőre mindenkinek a higiénia jut eszébe, nagyobb bűzt áraszt magából, mint a ruhák, amiknek a tisztítására használjuk. Pedig sajnos sok háztartásban előfordul ez a probléma, melynek oka legtöbbször az, hogy a mosógép megfelelő használatára és tisztán tartására nem fordítanak figyelmet. Tudjuk, hogy nem mindenki lehet mosógépsuttogó, de azért, ha az alábbi szabályokat betartjuk, akkor megközelíthetjük ezt a szintet.   

1. A mosógép ajtaját minden mosás után nyitva kell hagyni

Sokak számára alap, de mégsem lehet elég alkalommal ismételni azt a főszabályt, hogy nemcsak a ruháknak, de a mosógépnek is szüksége van a száradásra és a szellőzésre. Mosás után legalább egy napig mindenképp érdemes nyitva hagyni a mosógép ajtaját. Hiszen a mosógép vizes és meleg közege a gombák és baktériumok melegágya lehet, és ha mosás után a gépet hermetikusan lezárjuk, akkor ebben a párás, nedves levegőben nagyon könnyen szaporodásnak indulhatnak a nem kívánt kórokozók.

Lovela 01

2. A mosószer-adagoló is lehet koszos és büdös

A legtöbben abból indulhatnak ki, hogy a mosószer-adagolóba csak a tiszta mosószer és az öblítő (jó esetben pedig még más, a mosáshoz szükséges adalékanyag) kerül, ezáltal pedig azt feltételezik, hogy ott mindenképp patyolattisztaság marad a mosás után is. Pedig ha nem megfelelően járunk el, akkor nem kell sokat várni, és a legtöbb háztartásban felüti a fejét az adagoló egyes részein látható barnás, nyákos lerakódás, amiről sokan nem tudják, de bizony a gomba jele. Az adagolóba jutó gomba éppen az öblítő hatására, a lerakódó vízkőtelepekben talál otthonra. És hogy ezt hogyan előzhetjük meg? Először is érdemes az adagolót is minden mosás után nyitva tartani, illetve a rendszeres tisztítás is aranyat érhet.

3. Nem szabad megfeledkezni a szűrőről!

A szűrő egy nagyon hasznos és fontos része a mosógépnek, azonban méltatlanul elfeledkeznek a mosógéptulajdonosok a létezéséről. Pedig a mosógép szűrőit is tisztán kell tartani, ezért érdemes időközönként kimosni őket. Elsőre talán sokaknak az is kihívást jelent, hogy hol található az eszközünknek ez a fontos része, azonban a mosógép használati utasításban biztosan találunk erről részletes leírást, ezt követően pedig néhány perc alatt meg is lehet a tisztítás.

4. A mosógépnek is szüksége van tisztításra

Evidensnek tűnhet, hogy a mosógép a mosás közben úgyis tisztul, ezért felesleges bármilyen más tisztítás az eszközben. Holott ez sajnos nem igaz, hiszen a mosógépnek is szüksége van a rendszeres mosásra. Vannak már olyan mosógépek, amelyekben megtalálható a dob mosására alkalmas program, de bizonyos időközönként kézzel is érdemes áttörölni a gumit, a dobot és az adagolót is, hogy biztosan ne maradjanak kórokozók a gépben. 

A megoldás, ami minden más trükköt helyettesít: használjunk jó minőségű vízlágyítót! 

Van persze olyan megoldás, ami szinte minden más praktikát helyettesít, ez pedig a megfelelő vízlágyító használata. Egy jó vízlágyító csodákra képes. A Calgon Hygiene Gél például ötvözi a vízkő elleni védelmet az antibakteriális összetevőkkel, így a mosógépben található baktériumok 99,9%-át elpusztítja.* Semlegesítő hatása pedig védi a mosógép minden fontos részét. Javasolják, hogy használjuk minden mosásnál a vízkő elleni védelem érdekében. Ugyancsak érdemes a Calgon 3 az 1-ben Gélt is használni, ami pedig megvédi mosógépét a vízkőtől, kosztól és a kellemetlen szagoktól.*

Azt persze mindenki maga dönti el, hogy melyik praktikát választja, de ami biztos, hogy a mosáson túl érdemes a mosógépet is védeni. Ha pedig mosógépsuttogóvá válunk, az hosszú távon a pénztárcánkat is kíméli.

*EN13697 szerint tesztelve, 40°C vízhőmérsékleten végzett 60 perces mosáson

*Biocidok alkalmazásakor ügyeljen a biztonságra! Használat előtt mindig olvassa el a címkét és a használati  útmutatót!

* Használja minden mosásnál / ¹ közepesen kemény víz területek alapján.

(Képek forrása: shutterstock.com)

Ezt is szeretjük