Az éjszaka leple alatt, vagy egy utazás miatt üresen hagyott lakáshoz kéretlen látogatók érkezhetnek, akik legtöbbször előtte már alaposan szemrevételezték a kifosztani kívánt ingatlant.
Előre felmérhették, milyen és mennyi értékes vagyontárgy lapulhat a lakásban, és mennyire könnyen osonhatnak be, majd menekülhetnek el a tett helyszínéről.
Mi segíti a betörőket a lakásban?
A szemfüles betörőknek már az nagy segítség, hogyha valaki a közösségi oldalakon nagyban hangoztatja, mikor merre megy nyaralni - ekkor már csökken a lebukás esélye. Ezenkívül különböző kerti növények, de még a tükör elhelyezése is elősegítik, hogy alaposan megkárosítsák a tulajdonost - összegyűjtöttük, miket érdemes kerülni.

Ha észrevehető a tükör az ablakon keresztül, érdemes megvizsgálni a tükröződő felületet, hogy mi látszik benne: egyetlen pillantással kiderülhet a betörő számára, be van-e kapcsolva a riasztó a házban, milyen értékek lapulnak a szobában, és természetesen az is, van-e valaki épp a helyiségben. Lehetőleg ablakoktól messze kerüljenek.
Fotó: moodboard / Getty Images Hungary

Sokaknak van otthon az a bizonyos mindenes tartó, amibe a kulcsoktól kedve a pénzen át a telefonig szinte bármit beledobnak. Gyakorlatilag egy könnyen elmozdítható tárgyba sűrítik bele az értékeket, így betörés esetén a tolvajnak egyszerűen csak ezt az egy tálkát is elegendő elemelnie ahhoz, hogy anyagi kárt okozzon.
Fotó: Getty Images Hungary

A teraszon vagy a lakás közvetlen közelében levő magas dísznövények is remek álcaként szolgálhatnak a betörőknek. Észrevétlenül közlekedhetnek a növények mögött - érdemes inkább alacsonyabb fajtákat választani, és az ablakoknál szúrósakat ültetni.
Fotó: Getty Images Hungary

A lábtörlő vagy kő alatt tartott kulcs már lejárt lemez, a betörők, ha keresik, igenis megtalálják, hiszen elsősorban ezeket a részeket fogják átvizsgálni.
Fotó: Getty Images Hungary

A fehérneműs komódot sokan extrém biztos rejtekhelynek tartják, a betörők is így vannak ezzel. Ezekben a fiókokban egyáltalán nincsenek biztonságban az értékek - viszont a tetőtérben, pincében vagy a gyerekszobában ritkán keresnek nagyobb értékeket.
Fotó: Getty Images Hungary

Egyik betörőnek sem érdeke zajt csapni behatolás közben, elsősorban megpróbálják kinyitogatni az ablakokat. Érdemes gyakran ellenőrizni őket, nehogy résnyire nyitva maradjanak.
Fotó: Getty Images Hungary

A ritkán használt be- és kijáratokat is érdemes rendszeresen ellenőrizni, nem ritka eset, hogy egy rosszul bezáródó hátsó ajtón keresztül vagy egy nyitva felejtett garázsajtón át törnek be a házba.
Fotó: Getty Images Hungary

A nagy értékű csomagokat lehetőleg minél előbb vigyük be a lakásba. Ha nem is pont a verandáról fogják ellopni, elképzelhető, hogy valaki szemet vet rá, és később a lakásba próbál majd bejutni az értékes tárgyért. Ezenkívül a szemétbe is érdemes apró darabokra szaggatni a tárolódobozát, mivel ott is kiszúrhatják.
Fotó: Getty Images Hungary
(Képek forrása: Getty Images Hungary)