Egyszerű trükkökkel szagtalaníthatod a lefolyót: azonnal hatnak
Filléres megoldásokat vethetsz be a lefolyó kellemetlen szaga ellen.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Hemzsegnek az online vásárlók, miközben konganak az ürességtől a butikok: a járványhelyzet átírta a vásárlási szokásokat »
- Elképesztően nőies és sokoldalú trend tér vissza: a kordbársony cuccok idén így ütősek »
- A legerősebb vízhajtó smoothie receptek: pár nap alatt segítenek megszüntetni a puffadást »
- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- 122 éves koráig élt a francia asszony: különös képeken mutatjuk hosszú életét
A konyhát tökéletesen kitakarítottad, minden csillog-villog, mégis kellemetlen szagok csapják meg az orrod. Gondolkodsz, mégis mi okozza az irdatlan bűzt, talán még a szemetet is kiviszed, a szag viszont még mindig ott van.
Ebben az esetben elképzelhető, hogy a lefolyóval lesz a gond. Sajnos a sok ételmaradék és zsír, de még a mosószer is a lefolyó szifonjában ragadhat, ezek pedig orrfacsaró bűzt okozhatnak. Szerencsére vannak olyan pénztárcabarát házi praktikák, melyekkel könnyedén elűzheted a kellemetlen szagokat a lefolyódból.
Szódabikarbóna és ecet
Bár már a könyöködön jöhet ki, az elegy itt különösen hatásos. Önts a lefolyóba fél bögre szódabikarbónát, utána fél deciliter ecetet. Utóbbinál a legjobb, ha 20%-os töménységűt használsz. Ne ijedj meg, habzást fogsz tapasztalni, miután az ecetet is leöntötted a lefolyóba. A két szer ilyenkor csak reakcióba lép egymással, és a makacsabb szennyeződéseket is eltávolítják.

Miután azt tapasztalod, hogy csökken a sav intenzitása, engedj forró vizet a lefolyóra, hogy átöblítsd a csövét. A szódabikarbónát vagy éppen az ecetet akár önmagában is alkalmazhatod, viszont ebben az esetben se felejtsd el a forró vizes öblítést a végén. Ha nem szereted az ecet szagát, szellőztess ki a konyhában, miután elvégezted a tisztítást.
Citromsav
Körülbelül 2,5 dekagramm citromsavat önts a lefolyóba, ezután önts rá egy pohár meleg vizet, majd a dugóval zárd le a lefolyót. Nagyjából fél óráig hagyd, hogy a citromsav gőze végezze a dolgát. Miután letelt az idő, öblítsd át forró, majd hideg vízzel a lefolyót.
A citromsavat külön is megveheted, de hatékony az is, ha facsarsz egy kevés citromlevet. A citrom előnye, hogy még az illata is frissítő és élénkítő hatású, ami üdíti a lakást, emellett fertőtlenítő hatással is bír.
További trükkök
A kóla is hatásos lehet: egy 1,5 literes üveg tartalmát öntsd a lefolyóba. A legjobb, ha egész éjjel hagyod hatni, de, ha ez nem lehetséges, akkor minimum egy vagy két órát ne használd a mosogatódat. Miután letelt az idő, forró, majd hideg vízzel öblíts. Használj olcsó kólát, így nem fogod sajnálni a kidobott pénzt.

A bórax is rendkívül erős szer. Vegyél elő egy tölcsért, majd dugd a lefolyóba! Önts a tölcsérbe két pohár bóraxot, utána két pohár forró vizet, végül 15 perc után öblítsd át még egyszer a lefolyót meleg vízzel!
Ha nincs otthon bórax, akkor közönséges sóval is próbálkozhatsz, de ebben az esetben ne forró vizet, hanem meleg ecetet önts utána a lefolyóba!
(Fotók: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!