A kád takarítása többféle problémát is felvet: egyrészt szeretnéd, ha higiénikus lenne - tehát fertőtlenítésre van szükség -, másrészt nyilván a vízkőtől és egyéb elszíneződésektől is szívesen megszabadulnál. A maró hatású vegyszerekkel azonban óvatosan kell bánnod. Bizonyos - sok háztartásban használt - fertőtlenítő- és tisztítószerek égési sérülésekhez hasonló bőrkárosodást okozhatnak, illetve felmarhatják akár a fürdőkád zománcrétegét is. Éppen ezért az ilyen veszélyes tisztítószerekkel történő takarítást követően közvetlenül nem javasolt a kádfürdő sem - azt csak néhány zuhanyzást követően érdemes megkockáztatni. Az intim területeknek ugyanis sokkal többet árthatnak a felületen maradt vegyszermaradványok, mint egy nem 100%-osan baktériummentes, de tiszta kád. Lapozd át az alábbi képeket, és megtudhatod, pontosan milyen vegyszereket kerülj! Végül mutatunk néhány hatékony és biztonságos alternatívát is.

A hipó a nátrium-hipoklorit - NaOCl - vizes oldala. Lúgos kémhatású és erősen oxidatív. A fehérítő hatású vegyület nem alkalmas takarításra, mivel a szennyeződést csak oxidálja, de nem távolítja el. A szakértők szerint kizárólag indokolt esetben - járvány idején használható a hipó ruhaneműk fertőtlenítésére. Korábbi cikkünkben bővebben olvashatsz a hipó rákkeltő és mérgező hatásáról - mely részletesen bemutatja és magyarázza, miért tilos vele a kádat takarítanod.

A sósav - HCl - vízkőoldó hatása közismert, így sokan használják fürdőszoba-takarításra. Valójában azonban a maró hatású vegyület kárt tesz többek között a kád zománcrétegében is. Másrészt, ha az erős sav oxidálószerrel, például hipóval érintkezik, mérgező klórgáz szabadul fel, mely belélegezve súlyosan károsíthatja a légutakat. Nem beszélve arról, hogy a sósav önmagában is erős maró hatást gyakorol a bőrödre. Ha a kádat mégis ezzel tisztítanád, mindenképpen kerüld jó néhány alkalomig a fürdőzést, hiszen a sósav maradványaiban is változást okozhat a bőr és az intim területek pH-értékében.

Az ecet ugyancsak jó vízkőoldó hírében áll, ráadásul nem kell súlyos mellékhatásoktól tartanod a tisztítás után. Érdemes mosószódával együtt alkalmazni. Szórj egy szivacsra mosószódát, majd dörzsöld át a tisztító hatású anyaggal a kádat - a mosószóda megbirkózik mindenféle zsíros anyaggal, szappanlerakódással. Ha ez megvan, önts 20%-os ecetet egy szórófejes flakonba, és fújd be vele a kádat, majd hagyd hatni pár percen át. Végül zuhanyozd le és nedves szivaccsal töröld át.

Ha a tisztítást követően nem látod elég csillogónak a kádat - sőt, még mindig kopott benyomást kelt -, próbálj ki egy egyszerű trükköt. A babaolajat nemcsak testápolásra használhatod: kend át vele a kádat - ne aggódj, nem lesz ragacsos. Korábbi cikkünkben bővebben olvashatsz a pontos műveletről!
Álomfürdő - egyszerű megoldásokkal
Lapozd át az alábbi képgalériát, melyben ötleteket adunk ahhoz, hogyan lehet hangulatosabb a fürdőszobád!
Filléres trükkök a fürdőszobába
Nézegess képeket!
Elolvasom