3 gyakori hiba, amit az átlag-lakáshirdető elkövet - Így kerüld el őket

Szánj elég időt a megfelelő hirdetés megírására, és a fotók elkészítésére!

Ingatlanhirdetés hibák
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy ingatlan eladása a legtöbb ember számára élete legnagyobb pénzügyi tranzakcióját jelenti. Sokan nem szeretnék ingatlanos segítségét igénybe venni hozzá, hiszen így megspórolják a közvetítői díjat.

Ám ahhoz, hogy szakember nélkül is versenybe kerülhess az ingatlanpiacon, fontos a jól átgondolt, nem elkapkodott hirdetés. Mutatjuk, hogyan kerülheted el a leggyakoribb hibákat.

Rossz minőségű, rosszul beállított fotók

Azt talán mondani sem kell, hogy bár a fotó nélküli ingatlanhirdetések feladása ingyenes, ám teljesen felesleges csupán szöveges hirdetéssel próbálkozni, hiszen az el fog veszni a sok versenyző között. Nem szükséges profi fotóst felkérned a képek elkészítésére, de lényeges, hogy tarts be néhány szabályt. Alapvető, hogy a képek legyenek élesek, világosak - nappali fényben készüljenek!

És a takarítást sem lehet megúszni - legalább azokon a részeken, melyek szerepelni fognak a fotón. Ha igazán szép képeket szeretnél készíteni, valószínűleg nem fogod tudni egyetlen nap alatt végigfotózni az egész lakást, hagyj magadnak időt a munkára! A takarításon kívül fontos, hogy mit is fotózol: sokan esnek abba a hibába, hogy a bútorokat fényképezik, pedig a helyiségek mérete, arányai, a nyílászárók helye, illetve a térkapcsolatok bemutatása az elsődleges. Természetesen egy jól megkomponált fotóban a bútornak is szerepe van, de nem ez a legfontosabb. Végül: nyitóképnek a legszebb, leghangulatosabb fotót állítsd be, azt, amelyet te is szívesen lekattintanál.

Kimaradt alaprajz

Ha az eladó birtokában van az ingatlan alaprajza, nyilván feltölti a hirdetéshez, ám ha nincs, sokan esnek abba a hibába, hogy csak legyintenek rá: ha nincs, hát nincs. Valójában nagyon sokat hozzátesz a hirdetéshez az alaprajz: hiszen ez alapján az érdeklődő könnyebben tudja elképzelni a szóban forgó ingatlant. Ha már sokadik alkalommal raktál rendet, vettél ki szabadságot az érdeklődők miatt, és csak a helyszínen derül ki, hogy a leendő vevők egész más felosztású ingatlanra gondoltak, akkor idővel belátod majd, miért fontos az alaprajz. A társasházi lakások esetében jellemzően a közös képviselettől elkérhető a lakás vagy az adott szint alaprajza - ez esetben csak ki kell vágni képszerkesztő programmal az eladni kívánt lakás alaprajzát. Ha erre nincs mód, akkor próbáld ki az ingatlan.com alaprajztervezőjét

Egy tömbből álló, nem átgondolt szöveg

Gondold végig, hogy kik lehetnek az eladni kívánt ingatlan célcsoportjai: befektető, egyetemista, egyedülálló vagy kisgyerekes család? A hirdetés szövegét pedig igyekezz ezt szem előtt tartva megfogalmazni.

A szöveg ne egy tömbből álljon, hanem legyen szellős, tagolt, jól átlátható, valamilyen logikai sorrendet követő. A lakás mérete, szobák száma, az ingatlan fekvése, a beépített bútorok felsorolása lényeges. Ha társasházról van szó, akkor fontos annak állapotának ismertetése: van-e lift, és ejts pár szót a lakóközösségről is. Lényeges az olyan technikai részletek megemlítése, mint a gépészet, fűtés, rezsiköltség és egyéb kiadások.

Ismertesd a környéket is: milyen iskolák, bevásárlási, közlekedési sportolási lehetőségek, kulturális intézmények, játszóterek érhetők el a közelben. Érdemes néhány hasonló kaliberű ingatlan hirdetését megnézni, ihletet meríteni belőle, majd az alapján megírni a sajátodat. És végül ne feledd: lehet kicsit szépíteni a valóságot, kiemelni az ingatlan előnyös tulajdonságait, de alapvetően fontos, hogy minél több hasznos és valós információt ossz meg a hirdetésben - ne rabold feleslegesen se a saját, se másik idejét.

Olvass tovább: mutatjuk, miért takaríts az ingatlan fotózása előtt

A következő fotók ugyanarról a helyiségről, ugyanabból a szögből készültek, épp csak egy alapos takarítás, rendrakás és némi fény a képpárok közötti különbség.

Eladod a lakásod? Előtte-utána képeken mutatjuk, miért takaríts fotózás előtt

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük