Nyakunkon a fűtésszezon: 3 dolog, amit csinálj meg most, és sokat spórolhatsz
Még időben vagy, hogy néhány egyszerű dologgal felkészülj rá.
A kormányhatározat szerint idén szeptember 15-én kezdődött el hivatalosan a távfűtési időszak, és május 15-ig tart majd. A kezdődátum azt jelenti, hogy a távhőszolgáltatóknak az épületek fűtésszabályozóit készenléti állapotba kellett helyezniük, melegebb időszakokban azonban ki is kapcsolhatják a fűtést, a folyamatos szolgáltatást pedig október 15-től biztosítják.
Mindez azért érdekes, mert általában a távfűtési időszak kezdete jelenti azt a lélektani határt a más típusú fűtést használóknak is, amikor is elkezdenek intenzíven készülni a fűtési nagyüzemre, ezzel egy időben pedig számba veszik azokat a lehetőségeket is, amelyekkel spórolhatnának, a gázszámla ugyanis jelentős mértékben növelheti meg a havi költségeket a hideg időszakban. Tedd meg a következő előkészületeket, és nyugodtabban nézhetsz elébe a fűtésszezonnak.
Ellenőriztesd a fűtőberendezéseket!
A szakemberek szerint a fűtés megkezdése előtt célszerű ellenőriztetni a fűtőberendezéseket, a kazánt, a kéményt, egyrészt az olyan súlyos következmények megelőzése érdekében, mint a szén-monoxid-mérgezés - szerezz be szén-monoxid-érzékelőt is - vagy egy tűzeset, másrészt a hatásfok növelése érdekében. A kazánt sosem szabad házilag szétszerelni, vagy bármilyen beavatkozást végezni rajta, azt csak szakember végezheti speciális szerszámokkal és szaktudással.
Amellett, hogy az éves karbantartás megelőzheti a tragédiákat, akár 5-10%-kal is csökkentheti a költségeket a hatásfok javítása által. Utóbbi még akkor is lehetséges, ha nem találnak semmiféle problémát, ugyanis már a porréteg eltávolítása által is mérhető a jobb teljesítmény.
Készítsd fel a radiátort!
A radiátor megfelelő állapota is lényegi kérdés a fűtésszámla szempontjából, így még azelőtt gondoskodj karbantartásáról, hogy először használnád idén. Alapvető a portalanítás, a porréteg ugyanis igen jól szigetel, így csökkenhet a hőleadás mértéke. Ugyanilyen fontos a légtelenítés, ha ugyanis a csövekbe levegő szorult, a fűtőtest nem működik majd megfelelően, amire felhívhatja a figyelmet az egyenetlen melegedés vagy bármilyen furcsa hang. A légtelenítés egyáltalán nem bonyolult, és házilag is könnyen elvégezhető: az egyes lépéseit részletesen mutatjuk meg, ha ide kattintasz.
A radiátor felkészítéséhez tartozhat a hőtükör fólia felragasztása is, ami megakadályozza, hogy a radiátor hátsó részéből a falon át hő távozzon, helyette visszaveri azt, így több jut majd a szobába. Szintén lépésről lépésre mutatjuk meg a pénztárcabarát eszköz alkalmazását, ha ide kattintasz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Téliesítsd a lakást!
Sokan szeretik télen a lakást kuckósabbá tenni, például meleg lakástextilekkel, ezek azonban nemcsak a hőérzetet növelhetik, de szigetelő hatással is bírnak. Ha például a falakra falvédőt, a padlóra puha, meleg szőnyeget, az ablak elé pedig vastagabb anyagú sötétítőt teszel, könnyebben bent tarthatod a meleget a lakásban. Célszerű a bútorokra, kanapéra, fotelre is plédet teríteni, akadályozza ugyanis, hogy gyorsan lehűljenek.
A lakás házi szigetelése érdekében előbbieken túl is léteznek módszerek, ilyenek például az ablakok jobb szigetelését elősegítő huzatfogó párnák vagy épp a szigetelőcsík felragasztása, illetve a hőszigetelő ablakfólia alkalmazása, mely plusz szigetelőréteget ad az ablaküveghez.
OLVASD EL EZT IS!
- albérlet
- lakáskiadás
Milyen gyakran jöhet a lakásba a főbérlő? Ezt mondja a törvény
- biztosítás
- kártérítés