A fűnyírás 6 aranyszabálya: így lesz mindig harsogóan zöld és egészséges
A fű csakis úgy lesz dús és zöld, ha megfelelően nyírják. Fontos a hossz, a gyakoriság és a napszak is.
Csodás látvány a kertet szőnyegként borító, egészséges fű, ám csak a megfelelően gondozott lesz igazán szép: sok múlik a nyíráson.
Nem megfelelő nyírás esetén sárgássá válhat, ritkulhat, ám helyes eljárással dús és harsogóan zöld lehet a fű.
A fűnyírás aranyszabályai
A megfelelő gyakoriság, a napszak helyes megválasztása és a jó szálhossz eltalálása is kulcsfontosságú.
A nyírás márciustól októberig esedékes. Javasolt gyakorisága általában 1-2 hét, ám meghatározó tényező az évszak, az időjárás és a növény saját növekedési üteme is. Utóbbit érdemes megfigyelni. Tavasszal rendszerint gyorsabban, nyáron, a száraz időszakban lassabban nőnek a szálak.
Ha a kelleténél sűrűbben kerül sor a nyírásra, a fű túlkurtítható, ha pedig nem elég gyakran, akkor fakulni, ritkulni kezdhet. Tavasszal és ősszel heti egy alkalom a célszerű. Ez segíti a fű dúsulását, ami nyáron is hasznos lesz. Mivel nyáron a fű lassabban nő, és a tűző nap miatt jó, ha a szálak egy kis árnyékot vetnek maguknak, érdemes azokat az általában ideális 6-8 centinél hosszabbra hagyni. Ilyenkor eltelhet két hét a nyírások között, száraz időszakban pedig pár nappal több is.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A fűnyírás azokra a napokra időzítendő, amikor nem esik, esős időszakokban pedig csak a fű megszáradása után kezdhető el. A szálak ugyanis lefekszenek a víz súlya alatt, így nem lehet igazán szépre vágni őket. A nedves fűszálak a fertőzésekkel szemben is védtelenebbek nyesés után. Veszélyt jelentenek a nyírás után ott maradó fűszálak is, azokat maximum 1-2 nap múlva össze kell gereblyézni.
Napszak tekintetében a délután a legalkalmasabb a nyírásra, mert akkorra a reggeli harmat is elillan a szálakról, és a fű tökéletesen száraz lehet.
Minden alkalommal figyelni kell a levágott rész hosszára: fontos, hogy soha ne haladja meg az összfűhossz 1/3 részét. A túl rövidre nyírt növényben nitrogénhiány jelentkezik, nem beszélve arról, hogy a tűző naptól meg is sárgulhat.
Ősszel érdemes kicsit hosszabbra hagyni a fű hosszát. Ha túl alacsonyak a szálak, a fű védtelenebb lesz az érkező faggyal szemben.
Végül, a fűnyíró állapota is meghatározó. Ha a pengék már nem élesek, a gép inkább roncsolja a szálakat ahelyett, hogy elnyesné. Érdemes azt teljeskörűen, rendszeresen, szakszerűen átvizsgáltatni.
Nemcsak a nyírás, hanem a megfelelő locsolás is fontos tényező a gondozásban. A füvet száraz időszakokban heti 1-2 alkalommal kell bőségesen öntözni, lehetőleg kora reggel. Az optimális időszak a hajnal, mert ilyenkor csak kismértékű a párolgás, és nem égeti a nap a locsolástól nedves szálakat. A tápanyag-utánpótlás érdekében rendszeres műtrágyázásra van szükség.
Díszfák az utcafrontra
Gyönyörű, színes leveleikkel megszépítik a ház előtti területet: díszfákat mutatunk, amelyek nem nőnek túl magasra.
7 csodaszép, mégis igénytelen díszfa az utcafrontra: színpompásak, és nem lesznek hatalmasak
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- kertészkedés
- levéltetű
A 6 legjobb házi szer levéltetvek ellen: irtják őket, de a gyerekre nem károsak
- kertészkedés
- kert