Ez a bejárati ajtó visszarettenti a betörőket - Be sem próbálkoznak

Biztonsági zár, tartós ajtótok, acéllemez borítás - ezeket szereltesd be mindenképp a bejárati ajtódba.

Betörésmentes bejárati ajtó
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az egyik legfontosabb dolog, amit megtehetsz a biztonságod érdekében, egy jó ajtó beszerelése, ami annyira megnehezíti a betörő dolgát, hogy az inkább felhagy bűnös szándékával.

Ahogy az ablakoknál, úgy bejárati ajtóknál is széles a választék, hiszen találhatsz egyet már 100 ezer forint körül. De létezik prémiumajtó 500 ezer forintért is, igaz, az már 50 milliméter vastag acélréteggel bír. Nem feltétlenül kell persze itt sem a legdrágább változatot választani, de van egy pár szempont, amire jó, ha odafigyelsz ajtóvásárlás előtt.

Ezekre figyelj, ha betörésbiztos bejárati ajtót szeretnél

Először is nézd meg, hogy a kiválasztott ajtó megfelel-e a magyarországi biztonsági előírásoknak, az úgy nevezett MSZ ENV 1627 nevű szabványak. Ha igen, be lesz sorolva valamelyik biztonsági osztályba attól függően, hány perc az áthatolási ellenállása. A legmagasabb, kiemelt kategóriában ez 20 perc, míg a legalacsonyabb 2. osztályban csupán 3 perc. Ez az adat azért is fontos, mert a statisztikák szerint a betörők 5 percig próbálkoznak, de utána általában feladják a dolgot.

zár cikk 1
Fotó: Mik122 / Getty Images Hungary

Szintén nem mindegy, hogy milyen anyagból készült az ajtó, hiszen a műanyagot könnyű akár felhevíteni is a zár körül. Míg a faajtókat régen egyszerűen csak berúgták. Ezek miatt is ma már leggyakrabban acélajtókat árulnak, hiszen a fémet szinte lehetetlen mechanikai úton feltörni. Az acélajtók általában merevített rácsszerkezettel és két biztonsági acéllemezzel rendelkeznek, ami szintén az átjutást nehezíti.

A zár mellett az ajtótok és az ajtópánt is számít

Talán a legközismertebb tényező egy bejárati ajtónál a biztonsági zárak száma és minősége, nem mindegy ugyanis, milyen zárak állják a betörők útját. Nem csak a záródópontok száma számít azonban, hanem hogy az azt rögzítő ajtópántok is masszívak legyenek, és ne lehessen kipattintani őket. Legalább két zár legyen az ajtón, és minimum 30 centiméter távolságban legyenek egymástól, különben a biztosítók sem fogják elfogadni.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Az ajtólaphoz hasonlóan fontos az ajtótok, és hogy az is fémből legyen, és így ellenálljon a különféle behatásoknak. Persze az is lényeges, hogy jól legyen rögzítve, és ne lehessen kimozdítani a keretet a falnyílásból. Valamint hogy ne legyen túl nagy hézag az ajtónyílás és a tok között, az 1-2 centiméternél nagyobb hézagot ugyanis könnyen ki is feszíthetik.

Ha mindezekre odafigyelsz, mindenképp megnehezíted a betörők dolgát, akik remélhetőleg fel is adják tervüket a bejárati ajtód láttán.

Olvass tovább! A magyar betörők ezeket a házakat fosztják ki a legszívesebben

Bűnözők bevonásával készített statisztikát az Országos Rendőr-főkapitányság és az Országos Kriminológiai Intézet.

Magyar betörőket kérdeztek: ezeket a házakat fosztják ki a legszívesebben

Bűnözők bevonásával készített statisztikát az Országos Rendőr-főkapitányság és az Országos Kriminológiai Intézet.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük