Hogy él egy átlagos svéd, és hogy egy kubai család? Képeken a világ országainak otthonai

A világ, de még Európa különböző pontjain is nagyon máshogy néznek ki az emberek otthonai.

Átlagos otthonok a világban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bárhol járunk a világban, minden országnak megvannak a saját kulturális örökségei és szokásai, ami nemcsak a nyelvben, öltözködésben és hagyományokban, hanem az otthonokban is megmutatkozik. A tradicionális stílusú házak mellett azonban érdekes a teljesen átlagos emberek lakásaiba is bekukkantani, hiszen sok eltérést látni így is a nemzetek között.

A lakás kinézete persze nagyban függ az adott országban élők anyagi helyzetétől és személyes ízlésétől, de láthatjuk, hogy a szokások is nagyban befolyásolják, hogyan is rendezik be otthonukat, így nem meglepő, hogy sok dologban eltérnek más kultúráktól.

Így élnek a világ országaiban

Ha Magyarországra gondolunk, és az itteni átlagos házakra, sok embernek elsőre talán a szocializmus hagyatékainak számító Kádár-kockák jutnak az eszébe, hiszen az országban szinte lehetetlen olyan települést találni, ahol ne lenne legalább néhány ilyen ingatlan. Ez más országban sincs másként, az elterjedt épületekben emberek milliói élik a mindennapjaikat, és még a belső berendezés szempontjából is nagyon hasonlóan alakították ki életterüket.

Svédországban az egyszerűség jegyében telnek a mindennapok, ami az otthonaikban is megmutatkozik. A skandináv lakásbelsők letisztultak, szeretik a világos színeket, és érdekességük, hogy a függönyök náluk nem számítanak hétköznapi dolognak.
Kubában a legtöbb lakóház betonból készült, 1-2 emeletesek, és általában egy kis udvar is tartozik hozzájuk. A belső kialakításnál szeretik az élénk színeket és az antik bútorokat, de a nagy belmagasság is jellemző az otthonaikra.
Spanyolországban a városok lakói legtöbbször nagy tömbházakban élnek, így ezekből nagyon sokat látni az országban. Általánosságban járólapok, fehér falak és nagy redőnyök vannak a lakásokban, így enyhítve a nyári kánikulát.
Mivel Japánban vannak a világ legdrágább és legsűrűbben lakott városai, csak a gazdagok engedhetik meg maguknak, hogy tágas otthonokban éljenek. Az emberek többsége szűkös lakásokban húzza meg magát, ahol csak a legalapvetőbb tárgyaikat tudja tárolni.
Az Egyesült Államokban imádják a hatalmas tereket, ez pedig az otthonaikon is látszik, hiszen az átlagemberek is igyekeznek minél nagyobb házakban élni. Itt alapszabály, hogy minden hálószobához tartozzon egy fürdőszoba is, de gyakran külön helyiségben van a mosókonyha és a dolgozószoba is.
A dél-koreaiak közel 80%-a soklakásos társasházban él, amik szűkösek, de nagy ablakaiknak köszönhetően világosak. Az itt élők nem szeretnek cipőben belépni a lakásukba, így azt mindig az ajtó előtt hagyják. Furcsaság, hogy náluk nincsenek kádak vagy zuhanykabinok, a fürdést egy lefolyóval és egy zuhanyrózsával oldják meg a fürdőszobában.
Az ausztrálok 70%-a saját kertes házban él, az amerikaiakhoz hasonlóan szeretik a tágas tereket, és a terasz is nagyon fontos számukra. Az átlagos ház 80-120 négyzetméteres, és a legtöbb helyen üvegajtók vannak.
Mivel Angliában is egyre zsúfoltabbá válnak a nagyvárosok, ezért a helyiek egyre inkább a külvárosokba menekülnek, ahol jellemzően ilyen kétemeletes, pici udvaros sorházakban élnek. A folytonos szürkeség ellen a lakást igyekeznek vidám színekkel feldobni.

(Borítóképek forrása: Getty Images Hungary, képek: Brightside)

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük