Több mint 10 milliárd forintot költünk csokira és szaloncukorra karácsonykor

Év végén az édességekről senki nem tud lemondani.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Tavaly 10,2 milliárd forintot, tavalyelőtt csaknem 10,5 milliárd forintot fordítottak a hazai fogyasztók karácsonyi édességekre, és várhatóan az idén is ezen a szinten marad a költés - közölte a GfK Hungária Piackutató Intézet kedden az MTI-vel.

Mikuláscsokik az élmezőnyben

Már novemberben megkezdődött a szezon a karácsonyi édességek piacán.

A GfK által huszadik éve készített Háztartáspanel adatai szerint az üreges csokoládéfigurákból és Mikulás-csomagokból ebben a hónapban értékesítik az összes mennyiség nagyjából felét, a másik felét pedig december első napjaiban.

A magyar háztartások egyharmada vesz csokoládé télapót vagy más, az ünnephez kapcsolódó figurát, illetve készen árult mikuláscsomagot.

Akik azonban vásárolnak, többet is vesznek egyszerre, alkalmanként átlagosan öt darab kerül a kosárba. Az év utolsó két hónapjában pedig egy vásárló háztartás átlagosan kilenc csokoládéfigurát vesz meg.

Nagyjából fele-fele arányban osztoznak a forgalmon a jól ismert márkák és a fele annyiba kerülő ismeretlenek, a kereskedelmi láncok saját márkás termékei viszont alig fogynak.

A zselés szaloncukor a nyerő

A szaloncukrok esetében egyértelműen az év utolsó hónapja a legfontosabb. Novemberben még csak az összes megvásárolt mennyiség egynegyede-egyötöde fogy el.

Már 14 éves Budapest legkedveltebb ünnepi szenzációja

Nézegess képeket!

Elolvasom

A GfK adatai szerint 2010-hez képest 2011-ben kevesebbet költöttek szaloncukorra a családok. Egyrészt kisebb mennyiséget, családonként körülbelül 2,5 kilogrammot vásároltak, másrészt megnőtt a lényegesen olcsóbb, kimért termékek aránya. 

Ehető meglepetés

Az édesség karácsonyi ajándéknak is tökéletes. Adunk néhány tippet a tökéletes gasztroajándékhoz!

A legnépszerűbb továbbra is a tradicionális, zselés íz, de kedvelt a karamellás, a kókuszos és a marcipános szaloncukor is.

A bonbonokból az év utolsó két hónapjában fogy el a teljes éves mennyiség 18%-a, ami igen jelentős, összevetve a szintén szezonnak számító húsvéttal, amikor az összes bonbon 8-9%-át, és Valentin nappal, amikor a bonbonok 7%-át veszik meg a fogyasztók - közölte a GfK. Decemberben az ünnepek közeledtével a háztartások 20%-a, minden ötödik magyar család vásárol valamilyen pralinét.

Ezt is szeretjük