Kleopátra két testvéréhez is hozzáment - 10 vérfertőző rokoni házasság a történelemben
A történelemben bőven akadnak példák a vérfertőző kapcsolatokra, a rokoni házasságokra.
A vérfertőzés fogalma alatt alapvetően a testvérek, illetve az egyenesági rokonok közti nemi kapcsolatot, házasságot értjük. Ez ma már bűncselekménynek számít, a történelem során viszont sokáig bevett szokás volt a rokonok közti kapcsolat. Hosszú évszázadokon keresztül egészen az ókortól sok kultúrában, országban vették természetesnek, hogy testvérek, unokatestvérek házasodtak össze, nemzettek utódokat, sőt gyakran a szülők kötelezték erre gyermekeiket.
Az uralkodó-, illetve nemesi családok általában azért választották a rokoni viszonyokat, hogy a családban maradhasson vagyonuk, biztosítsák pozíciójukat, hatalmukat, valamint továbbvigyék a család génjeit.
Vérfertőző házasságok a történelemben
Egyiptomban például a fáraók a legtöbbször saját testvéreikkel házasodtak, de az ókori Rómában is előfordultak hasonló esetek. Nem beszélve a Habsburgokról, akiknél a vérfertőző kapcsolatok miatt alakult ki a Habsburg-állként ismert genetikai rendellenesség. Sőt, bár ezt talán kevesebben tudják, még Viktória királynő és Sissi is unokatestvéreikhez mentek hozzá.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Képek: Getty Images Hungary.