Végzetes hiba, melyre kevesen gondolnak az állásinterjún
Nem kell tökéletesnek látszanod. Jobb, ha el tudod adni a gyengéidet.
Gyakran tanácsolják az állásinterjúra készülőknek, hogy ha a hibáikról kérdezik őket, vagy épp sarokba szorítós kérdést kapnak, tereljék a szót az erősségeikre, de legalábbis csempésszenek valami pozitívumot is a lebuktató vallomásba.
Ám a tapasztalt HR-esnél ez a trükk nem mindig válik be. Kíváncsi vagy, miért? Nem csak azért, mert úgy érezheti, megpróbálod őt megvezetni. Sokkal inkább azért, mert a hibák takargatása azt sugallhatja, hogy a jelölt nincs tisztában a saját határaival, így elzárja maga elől a fejlődés lehetőségét - aminek gyengébb munkahelyi teljesítmény lehet a következménye.
Harcosok klubja
A harcművészet példája megvilágíthatja azt, hogy mit is vár az interjúztató. Ha összehasonlítasz egy feketeöves harcművészt valakivel, aki utcai verekedésekben és nála gyengébbek zaklatásával tett szert a tudására, akkor kiugró a különbség a kettejük között. Ha megkérdeznék őket, mi a harctechnikájuk gyengéje, a verekedő valószínűleg elégedett lenne azzal a válasszal, hogy "nem mindegy?", míg a harcművész részletesen elemezni kezdené, hogy mi az, amit még fejleszthetne.
Ha viszont ők ketten összeütköznének, valószínűleg nem lenne kérdés, hogy melyikük győz. A harcművésznek bizonyos szempontból könnyebb a dolga, mivel folyamatos visszajelzéseket kapott, melyek segítettek neki, hogy pontosan lássa, mik a hibái és az erősségei.
Nem szégyelli, hogy nem tökéletes, és önbizalmat ad neki, hogy sokkal jobb, mint mikor elkezdte a gyakorlást. Az utcai verekedő tudása önmagáról sokkal véletlenszerűbb, nincs tisztában azzal, miben fejlődhetne, és nem tudni, mi motiválhatná arra, hogy megkérdőjelezze a saját technikáját. Más területeken is hasonló a helyzet. Gyakran nem veszik komolyan azt a jelentkezőt, aki nem hajlandó szembenézni és foglalkozni a hibáival. Egy orvos vagy egy pilóta, aki azt gondolja, hogy tévedhetetlen, nem hallgat a tanácsra és mások figyelmeztetésére, végzetes hibát követhet el.
Az ideális jelentkező
Így az interjún is előnyben részesítik azt, aki elég magabiztos ahhoz, hogy beismerje a hibáit - és épp ez adja neki a fejlődéshez szükséges lökést. Pontosan meg tudja fogalmazni azokat a képességeket, melyeket fejleszteni akar, és van ötlete arra, hogy mit tehet ennek érdekében. Ha úgy érzed, még nem vagy tisztában azzal, miben fejlődhetnél, a coachok tanácsát követve végezz némi kutatómunkát, és figyeld meg, hogy milyen az, aki a te szakmádban a topon van.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Mit csinál? Hogyan jutott odáig? Mik az eredményei? Te mit teszel másképp, mint ő, és miben változtatnál a saját hozzáállásodon vagy viselkedéseden? Kérj minél több tanácsot és visszajelzést azoktól, akikben megbízol, és szakmailag is felnézel rájuk. Ha pedig lelepleződik valamelyik gyengeséged, jó, ha tudod, hogy a fejlődés útját mutatja meg.
OLVASD EL EZT IS!
- testbeszéd
- hivatalos
A 20 másodperces szabály: ennyi kell, hogy jó benyomást kelts!
- munka
- munkahely
Az erotikus kisugárzás segít a karrierben?
- fizetés
- munka