4 irreális női elvárás a párkapcsolatban
Olyan dolgokat vársz el a párodtól, melyeket nem tud teljesíteni? Most ellenőrizheted.
Az elvárások nagyon hasznosak lehetnek a kapcsolatban, ám nem mindegy, hogy mi az, amihez ragaszkodsz.
Ahogyan a teljes elvárásmentesség is káros lehet, úgy az irreális elvárások is alááshatják a kapcsolatot. De mi számít túlzónak?
Ha szeretnél, tudnád
Előfordult már veled, hogy rosszulesett, ha a párod nem jött rá magától, mit szeretnél? Nem mondtad el, mire vágysz, mert neki ezt tudnia kellene, hiszen ismer. Igaz, hogy nagyon jólesik az embernek, ha a másik szavak nélkül is ráérez az igényeire, mert ez erősíti az összetartozás érzését. De ez sajnos akkor sem minden esetben jogos elvárás.
Nem árt elfogadnod, hogy senki sem gondolatolvasó, ahogyan valószínűleg te sem vagy az. Így sokkal tisztább, egyszerűbb és egyértelműbb helyzetet teremthetsz, ha megfogalmazod, mit szeretnél, nem pedig azt feltételezed, hogy a másik nem figyel rád, mert nem azt teszi, amit te gondolsz, hogy tennie kellene. Ez hosszú távon mindenképp segít a harmónia megőrzésében.
A szerelem minden megold
Egy másik gyakori elvárás, hogy a szerelem automatikusan megoldja a problémákat. Az ehhez kapcsolódó tévhit pedig, hogy ha mégsem oldja meg, az a szerelem elmúlását jelenti.
Ez azonban tévedés. A szerelem önmagában nem elég a kapcsolathoz - ha sokáig és boldogan akarsz együtt élni a pároddal, ahhoz folyamatos figyelemre, munkára van szükség, és az sem biztos, hogy elkerülhetők a kisebb-nagyobb összecsapások.
Fő a béke
Épp ezért felesleges elvárni, hogy ne legyenek nézeteltérések és viták köztetek, hiszen ilyenek a legtöbb kapcsolatban adódnak. Nem az a fő kérdés tehát, hogy vannak-e konfliktusok, hanem az, hogy hogyan oldjátok meg őket. Sok kapcsolat éppen azért megy tönkre, mert a békefenntartás jegyében a felek a szőnyeg alá söprik a problémákat, melyek így robbanóanyaggá válva semmisítik meg a kötelékeket. Jobb tehát vállalni a konfliktusokat, mint mindent elviselni.
Mindent együtt
Van, aki szerint a kapcsolat működőképességének a mércéje, hogy mennyi időt tölt együtt a párjával. Nyilvánvaló, hogy ha alig látjátok egymást, arra rámehet a kapcsolat, de az sem egészséges, ha mozdulni sem tudtok egymás nélkül, mert így hamar fojtogatóvá válhat az összetartozásotok.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Persze az első időkben talán nehéz elszakadni a másiktól, és a külön töltött idő is ólomlábakon jár. De hosszú távon az egészséges és harmonikus viszony megőrzésének kulcsa, hogy mindketten legalább hetente iktassatok be külön, akár egyedül töltött időszakokat.
Te milyen elvárásoknak nem akarsz megfelelni?
OLVASD EL EZT IS!
- szerelem
- párkapcsolati probléma
Nem vagyok szerelmes, de a párom tart el
- párkapcsolat
- kommunikáció
Egyetlen szó, ami tönkreteheti a kapcsolataidat
- párkapcsolat
- családon belüli erőszak