Akinek az irodáját az egyik oldalon üveg övezi, az megbízik a kollégáiban, és nem fél attól, hogy kiszolgáltatottá válik, ha látják munka közben.
Dia
Ha szembe ülteti, konfrontatív pozícióba, ahol az íróasztal is barikádot képez, a főnök nyomást gyakorolhat alkalmazottjára, és éreztetheti vele, hogy ki uralkodik.
Dia
Az alacsonyabb asztal nem képez barikádot, és az egymás mellett elhelyezkedés nem generál versengést. Aki így rendezi be az irodáját, az partnerként számít a munkatársaira.
Dia
Viszont az, aki az irodájába lépőt a nyitott ajtónak háttal ülteti le, vagy olyan helyre, ahol járkálnak mögötte, megfosztja beszélgetőtársát a biztonságérzettől.
Dia
Az a főnök, aki mellé le lehet ülni, kollégájának egyenrangúságát ismeri el. Ha partnerét magától jobbra ülteti le, ezzel pluszhatalomhoz juttatja őt.
Dia
A székek felépítésében több jel is a főnök felsőbbrendűségét hangsúlyozza. Ilyen az, ha a széken kerék vagy karfa van, míg a partnerén nincs, de elég, ha csak magasabban helyezkedik el.
Dia
Aki az asztalfőn ül, az mindig bátrabban kommunikál, és a többiek is elismerik a tekintélyét.
Dia
A hosszú asztal távolságot teremt az emberek között. Még erősebb gesztus, ha a főnök távolra helyezi az íróasztalától a látogatói széket - társasági vagy nyilvános zónába -, mivel ezzel le is fokozza a beosztottat.