3 reakció, amivel garantáltan összezavarsz egy nárcisztikust - Nem értik majd, mi történik
A nárcisztikusok célja gyakran az, hogy erős érzelmeket váltsanak ki belőled, és a befolyásuk alá vonjanak. Ezekkel a reakciókkal viszont megálljt parancsolhatsz nekik.
A nárcisztikus emberekre jellemző az önhittség, a hiúság, az empátia hiánya és a manipulációra való hajlam. Általában felsőbbrendűnek tartják magukat másoknál - ezt egy rövid kérdéssel le is tesztelheted -, és akármennyire is mutatnak magabiztosságot, valójában szükségük van a visszajelzésekre: túlzott figyelemigénnyel rendelkeznek, törékeny az önbecsülésük, a kritikát pedig nagyon rosszul viselik. Ezért ezek is a legnagyobb gyenge pontjaik.
Ha azt szeretnéd, hogy ne befolyásolhassanak, hatástalanok legyenek rád a manipulatív technikáik, akkor nagyon nem mindegy, hogy reagálod le a próbálkozásaikat. A következő technikákat érdemes bevetned, ha el akarod kerülni a negatív hatásaikat. Nagyon meg fognak lepődni, hogy nálad nem működnek a trükkjeik, és nem fogják érteni, mi történik.
Reakciók, amikkel összezavarsz egy nárcisztikust
Érts egyet velük!
A nárcisztikusok gyakran tesznek kellemetlen megjegyzéseket, vádaskodnak, vitákat indítanak, és érzelmi reakciókat akarnak kiváltani. És bár nem könnyű nyugodtan maradni ilyenkor, az egyik legjobb döntés, ha egyetértesz velük.
Ilyenkor ugyanis szinte leblokkolnak a nem várt reakciótól, és nem tudnak mit kezdeni a helyzettel - ezért is állnak le. Szituációtól függően mondhatod például a következőket:
- Köszönöm, hogy rávilágítottál.
- Igen, lehet, hogy igazad van.
- Tényleg nem tudom, milyen a te helyedben lenni.
Ne adj nekik figyelmet!
Ha sikertelenek a próbálkozásaik, egyre kétségbeesettebben igyekeznek elnyerni a figyelmedet. Ilyenkor van, hogy régebbi problémákat hoznak fel, együttérzést akarnak ébreszteni, hamis tervekkel hitegetnek, vagy épp tanácsot, véleményt kérnek. Ha azonban nem adod meg nekik azt, nagyon meg fognak lepődni, és egy idő után leállnak az igyekezetekkel, mert látják, hogy nincs értelme.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Lehet, hogy dühösek lesznek, vagy megsértődnek, de próbálj ne foglalkozni a reakcióikkal a saját érdekedben.
Mondj valami hasonlót - szintén helyzettől függően:
- Sajnálom, ami veled történt/Sajnálom, hogy így érzel.
- Köszönöm, értékelem.
- Ez jól hangzik, beszéljünk róla később.
Ne reagálj!
A legvégső módszer, ha egyáltalán nem reagálsz. Ha bármilyen erős érzelmet próbálnak kiváltani, mondjuk haragot, szomorúságot vagy félelmet, és uralkodni szeretnének feletted, az érzelmi állapotod felett, akkor az egyik legdrasztikusabb technika, ha nem mondasz semmit, és úgy csinálsz, mintha nem beszéltetek volna.
Például folytatod a munkát, úgy teszel, mintha nem beszéltetek volna korábban, hümmögsz vagy bólogatsz, és belekezdesz valami tevékenységbe. Esetleg, ha nagyon muszáj, eltereled a figyelmet egy teljesen más témára. Ez a taktika a munkahelyen működik a legjobban, de a magánéletben is bevethető.
Így viselkednek a nárcisztikus nők - 6 jel, amiből gyorsan felismerheted a mérgező személyeket
Ezek a szokások a legtöbb nárcisztikus nőre jellemzőek. Viselkedésük eltér a hasonló problémákkal küzdő férfiakétól.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- személyiség
- személyiségzavar
Szociopata vagy nárcisztikus? Ezek a legfőbb különbségek a két személyiségzavar közül
- testbeszéd
- személyiségzavar