A híd, amit női kezek építettek: 8 fotó a '40-es évekből, amitől leesik az állad

Szoktál az Erzsébet hídon járni? Ezt biztos nem tudtad róla.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Számodra természetes lehet, hogy nap mint nap bejársz dolgozni az irodába, tanítani mész, üzletben kiszolgálni, ám mintegy 60 évvel ezelőtt a nők nem csupán ilyen jellegű munkákat kezdtek végezni, hanem komoly fizikai munkát is.

1945 után ugyanis, a második világháborút követően az ország gazdasági és társadalmi elmaradását behozandó és a termelékenységet fokozandó, szovjet mintára nagymértékben megnövelték a női munkások számát a korábbiakhoz képest. Nők kerültek olyan munkakörökbe is, amelyeket jobbára férfiak töltöttek be addig, és töltenek ma is be: traktorvezetőnők, gyári munkások, esztergályosok, hegesztők lettek.

Bár mindezt pozitívumként ábrázolták, a munkásnők erőn felül teljesítettek nap mint nap a munkahelyükön. Az jelentette a dicsőséget, ha valakit élmunkásnak tartottak, és itt jóval többről volt itt szó, mint munkáról: a nők háziasszonyként, anyaként is helytálltak.

Valljuk be, a felsorolt feladatok nem a legtesthezállóbbak voltak a nők számára, mégis hősként gondolhatunk mai nőkként az akkori dolgozó nőkre, és büszkék lehetünk, hogy hozzájuk hasonlóan mi is nők vagyunk, akikben, mint az bebizonyosodott, óriási erő és kitartás lakozik.

Nézegesd meg a negyvenes-ötvenes évek munkásnőiről a következő képeket!

Így változott a nőideál

Hihetetlen, mennyit változott a nőideál az idők során. Kattints a beszédes képekért!

Beszédes képek! Rengeteget változott a nőideál néhány évszázad alatt

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük