Szívszorító fotókon a meddőséggel szembeni harc: az utolsó képek mindenkinek erőt adnak

Intim fotókon örökítették meg a küzdelmet, amit azért éltek át, hogy kisbabájuk születhessen. Képeik másoknak is erőt adnak.

Meddőség elleni harc
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vannak szerencsések, akiknek nem kell sokat küzdeniük azért, hogy kisbabájuk születhessen, de sajnos egyre többen vannak azok a párok is, akik éveket várnak, vagy fájdalmas, nehéz procedúrákon mennek át azért, hogy gyarapodhasson a családjuk.

A fotós, Amanda Naor az utóbbi csoportba tartozott. A harmincadik születésnapján döntöttek úgy a szerelmével, hogy készen állnak a gyermekvállalásra, azonban a tervük nem alakult zökkenőmentesen, amit mindketten igen rosszul viseltek.

Fájdalmas harc egy kisbabáért

Amanda több mint egy éven keresztül havonta elsírta magát, amikor megjött a menzesze. Mivel sokáig nem sikerült teherbe esnie, kipróbáltak minden lehetséges megoldást, amiről csak hallottak: például mérte a hőmérsékletét, gyógynövényteákat ivott, de a következő egy évben sem mutatott pozitívat a teszt. Ekkor úgy döntöttek, orvosi segítséget kérnek, a nő pedig végigfotózta fájdalmas útjukat a családalapítás felé. Rengeteg nehézségen és fájdalmon kellett átmenniük ahhoz, hogy a végén azt mondhassa: minden perc megérte a szenvedést. Szívszorító, intim fotókat osztott meg a küzdelmükről. Az utolsó képek viszont mindenkinek reményt adnak.

Először endokrinológushoz fordultak, nem sokkal később pedig sikerült teherbe esnie. A boldogságot viszont pár héttel később tragédia követte.
Két hét múlva Amanda erősen vérezni kezdett, és kórházba került. Kiderült, hogy méhen kívüli volt a terhessége, ezért azonnal meg kellett műteni. Szerencsére sikerült megmenteni a petefészkeit.
Ezután négy hónapon keresztül négy mesterséges megtermékenyítési próbálkozás lett sikertelen, miközben az orvosok nem tudtak magyarázatot találni a meddőségére. Papíron mindketten egészségesek voltak.
A sok fájdalmas injekció és sikertelen próbálkozás után a lombikprogramban láttak már csak esélyt, ami elmondása szerint alkalmanként 20-30 ezer dollárjukba, azaz ö-hét millió forintjukba került.
A sok küzdelem után kiderült, hogy 21 petesejtből mindössze ötöt sikerült megtermékenyíteni, és csupán három indult fejlődésnek, de végül egy maradt életben.
Amanda kísérleti nyúlnak érezte magát majdnem három éven keresztül. Azt vette észre, hogy az emberek mindig csak a boldog, pocakos nőket látják, azt nem is sejtik, milyen nehézségek állnak mögöttük.
Másodszorra próbálkoztak a lombikmódszerrel, és közben végig fájdalmas injekciókat kellett kapnia minden egyes nap. Aztán egyszer csak olyan telefonhívást kaptak, ami miatt mindketten könnyekben törtek ki.
Az egyik nővér hívta őket, és közölte, hogy megtörtént, amire egész eddig vártak: Amanda teherbe esett, méghozzá két babával. Sajnos azonban később az egyiküket elvesztették.
Most 25 hetes terhes, és azért osztotta meg a küzdelmükről készült képeket, hogy erőt és kitartást adjon másoknak, és megmutassa, nincsenek egyedül. Azt is szeretné tudatni, hogy fontos beszélni a meddőségről.
Elindította a #worththewait fotósorozatát, melyben meddőséggel küzdő párokról, családokról készít képeket, és amelyek mellett a szereplők elmesélik saját történeteiket.

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük