8 dolog, amit a magas érzelmi intelligenciájú emberek nem csinálnak – Másokra jellemzőek

Így viselkednek a magas EQ-jú emberek a beszélgetések során: szakértő árulta el a legjellemzőbb szokásaikat.

Dolgok, amiket a magas érzelmi intelligenciájú emberek nem csinálnak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magas érzelmi intelligenciájú embereknek megvan az a képessége, hogy nem csak saját érzelmeiket képesek felismerni, azonosítani és kezelni, hanem másokét is. Ennek a készségüknek köszönhetően könnyebben teremtenek kapcsolatot, mélyebb viszonyt tudnak kialakítani a környezetükkel, és összehozzák az embereket.

Harvey Deutschendorf húszéves pályafutása során az EQ-t és a magas érzelmi intelligenciájú személyek szokásait tanulmányozta. Az Emotional Intelligence Game Changers: 101 Simple Ways to Win at Work & Life című könyv szerzője a CNBC oldalán árulta el, hogy a kapcsolataik fejlesztésében a kommunikációjuknak is hatalmas szerepe van. A következő dolgokat sosem teszik, amikor másokkal beszélgetnek.

Ezeket nem csinálják a magas EQ-jú emberek

Nem csak magukra fókuszálnak

A szakértő szerint a magas EQ-jú emberekre jellemző, hogy nemcsak önmagukra koncentrálnak, hanem a többi emberre is. Mindenki szereti, ha elismerik valamiért, amit jól csinált, és amire büszke. Ha ezt valaki őszintén teszi, akkor pozitív kép alakul ki róla másokban. Mindez azt eredményezi, hogy kitűnik a többiek közül.

Nem kényszerítik rá a véleményüket másokra

Ha valakivel vitatkozol, vagy rákényszeríted a véleményedet, az azt eredményezi, hogy védekező magatartást kezd tanúsítani, és falakat húz maga köré. Akinek magas az EQ-ja, az jól tudja ezt, ezért a szakértő szerint megengedik a másik személynek, hogy úgy érezze, ő irányítja a helyzetet, és úgy kezdeményeznek beszélgetéseket, hogy közben aktívan hallgatnak - ide kattintva azt is elolvashatod, hogy ez az extrovertáltaknak miért is jelent olyan nagy problémát.

Nem mondják: „Ez nem az én felelősségem."

A kivételes alkalmazottak nem hagynak figyelmen kívül egy problémát vagy bármit, amiben egyébként tudnának segíteni, csak azért, mert nemszerepel a munkaköri leírásukban. A magas EQ-jú személyek mindig készek megosztani az idejüket és a tudásukat. Szerepüket, feladatkörüket egy nagyobb egész kulcsfontosságú részének tekintik, és gyakran keresik a módját annak, hogy hozzájáruljanak a cég fejlődéséhez.

Nem pazarolják bárkire az idejüket

A szakértő szerint a mentálisan kemény és öntudatos emberek más pozitív gondolkodású személyekkel töltik az idejüket, olyanokkal, akikkel közösek a céljaik és a törekvéseik. Tisztában vannak azzal, hogy a negatív személyek leszívják az energiáikat. Amikor ilyen környezetbe kerülnek, próbálják a minimálisra csökkenteni az interakcióikat.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Nem hagyják, hogy bármi elvonja a figyelmüket, amikor mások beszélnek

Beszéltél már valakivel úgy, hogy hogy közben végig zavartnak tűnt, mindig másokra pillantgatott, vagy az óráját nézegette? Ha igen, valószínűleg úgy érezted, hogy nem vagy fontos az illető számára - és ezzel a magas érzelmi intelligenciájú személyek tisztában vannak a szakértő szerint. Tudatosítsd másokban, hogy rájuk összpontosítasz úgy, hogy velük szemben állsz, és a szemükbe nézel.

Nem feledkeznek meg az apró részletekről

Ha tanulni szeretnél a kiemelkedő EQ-jú emberektől, a szakértő szerint megismételni a nevét, vagy belefűzni a beszélgetésekbe. Emlékezz olyan dolgokra, amik fontosak, például a partnerük, a gyerekeik, a háziállataik vagy a kedvenc nyaralóhelyük nevére. Ha így teszel, és megfelelő időpontban megemlíted őket, akkor kitűnsz a többiek közül. Ha pedig egy picit elmélyülne a kapcsolat, jegyezd meg a fontos dátumokat, és írj neki, köszöntsd fel ezeken.

Kerülik a sértő, ízléstelen vicceket

A szakértő azt tanácsolja: ha fennáll az esélye annak, hogy valakit megbántasz egy viccel, egyszerűen ne mondd ki. Az érzelmileg intelligens emberek tudják, hogy a hasonló tréfának szánt megjegyzések rögtön ellöknek másokat, és a tudatosság, az érzékenység hiányát jelzik.

Nem mindig ők beszélnek

Az érzelmileg intelligens emberek megpróbálnak hallgatni és jobban felismerni a helyzetet. Olyan kérdéseket tesznek fel, amelyek lehetővé teszik a másik személynek, hogy jobban kifejezze magát, és megértse, hogyan viselkedik és érez. Kérdéseik utat nyitnak a beszélgetésekhez és a megoldásokhoz.

Olvass tovább! 3 kérdéses intelligencia teszt

A pszichológus által kifejlesztett IQ-teszt mindössze három kérdésből áll, de egyáltalán nem olyan könnyű, mint amilyennek elsőre tűnik.

3 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki – Hány helyes válaszod lett?

A pszichológus által kifejlesztett IQ-teszt mindössze három kérdésből áll, de egyáltalán nem olyan könnyű, mint amilyennek elsőre tűnik.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük