18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Nem kívánod a szexet? 3 egészségügyi ok, aminek mihamarabb járj utána

Nem csak egyszerű okok állhatnak a háttérben.

Időnként előfordulhat, hogy a nők nem kívánják a szexet, aminek hátterében olyan hétköznapi okok is állhatnak, mint a mindennapi stressz, a kimerültség, illetve lelki és párkapcsolati problémák. Ezek ugyanis nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy elvonják az ember figyelmét, és ne egy kellemes együttléten járjon a nő gondolata.

Sokan viszont nincsenek tisztában azzal, ha valaki hosszabb távon sem kívánja a szexet, az akár egészségügyi bajt is jelezhet. Ilyen esetekben leginkább a következő okokra érdemes gyanakodni.

Tesztoszteron- és ösztrogénszint-problémák

A tesztoszteront többnyire férfihormonként emlegetik, ugyanakkor nem árt tudni, hogy a nőknél szintén termelődik. Ha viszont mennyisége nem elegendő, az mindkét félnél szexuális problémákkal járhat. Ráadásul nemcsak a tesztoszteron-, hanem az ösztrogénszint is csökkentheti a nemi vágyat.

Pajzsmirigy-alulműködés

Mivel ez a betegség az egész szervezet működését befolyásolja, korántsem meglepő, hogy a nemi életre is hatással van. Bár leggyakoribb tünetei közé a túlsúly, a visszatérő fáradtság és a székrekedés tartozik, a libidó csökkenése, valamint a hüvely szárazsága is utalhat rá. Jó hír viszont, hogy gyógyszeres kezeléssel a szexuális probléma is hatékonyan orvosolható.

Nem vicc, vákuumcsomagolták a párt: ezért készült a bizarr fotósorozat

Nézegess képeket!

Elolvasom

Magas prolaktinszint

A prolaktinszint a tesztoszteron- és ösztrogénszinthez hasonlóan szintén mindkét fél libidójának csökkenésében szerepet játszik. Ez a hormon egyébként nőknél a terhesség és a szoptatás ideje alatt bír nagy jelentőséggel, ugyanis a tejelválasztást serkenti. Túltermelődése azonban szexuális problémákkal járhat, éppen ezért a figyelmeztető jeleket - tejcsorgás, menstruációs problémák - érdemes komolyan venni, és minél előbb ajánlott szakorvos segítségét igénybe venni.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük