Képeken a 10 legboldogabb ország 2023-ban - Elmondjuk, Magyarország hol szerepel a listán
Ez a tíz legboldogabb ország a világon.
Bár a boldogság kétségtelenül nehezen definiálható egy ember életében, mégis létezik olyan objektív mérce, amely az országok általános közérzetét, jólétét és jóllétét, elégedettségi szintjét vizsgálja.
Az ENSZ megbízásából 2012 óta minden évben összeállítják a World Happiness Report, azaz Világboldogsági jelentés címet viselő dokumentumot, közzétéve egy világranglistát is az országok állapotáról.
A felmérések során többek között számba veszik az ország anyagi helyzetét, az egy főre eső GDP mellett lakosainak életkörülményeit, így a személyi szabadság biztosítását, a várható élettartamot, az állami egészségügy helyzetét, a szociális hálót, az emberek jövőképét, közösségi kapcsolatait, adományozási kedvét is. Figyelembe veszik továbbá a társadalmi, külső és belső konfliktusokat, a korrupció mértékét, de a technológia hatásait is az államban.
Legboldogabb országok 2023-ban
Finnország hosszú évek óta töretlenül listavezető a legboldogabb országok között, és az élmezőny sem tartogat különösebb meglepetéseket az előző évek listáihoz képest. Magyarország ismét a középmezőnybe, az 51. helyre került a közép-amerikai Salvador után, megelőzve Argentínát. A legboldogtalanabb ország Afganisztán lett idén is, melyet Libanon és Sierra Leone előz meg.
Olvass tovább! Ezeket sosem csinálják a finnek
Van három dolog, amit a finnek nem csinálnak, és ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a világ legboldogabb országává váltak.
A világ legboldogabb országában sosem csinálják ezt a 3 dolgot
A finn pszichológus és filozófus elárulta, van három dolog, amit a finnek nem csinálnak, és ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a világ legboldogabb országává váltak.
ElolvasomBoomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?
Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Képek: Getty Images Hungary.)