A terapeuta szerint igenis hasonlítsd az új partneredet az exedhez - Ezért érdemes
Nem minden összehasonlítás káros, van olyan, ami segíthet dönteni bizonyos helyzetekben.
Nagy általánosságban azt szokták mondani, ha az új szerelmedet az exedhez hasonlítgatod, akkor még nem vagy túl rajta, nem állsz készen egy új kapcsolatra.
Pamela Larkin párkapcsolatokra specializálódott terapeuta szerint a dolog nem ennyire magától értetődő, szerinte igenis vannak olyan esetek, amikor a partner vagy potenciális partner összehasonlítása az előzővel rendben van, sőt egészséges.
Így lehet hasznos az összehasonlítás
A múlt és a jelen partnereinek összevetése segíthet abban, hogy ne ismételj meg bizonyos káros mintákat, és hogy megértsd, mik lehettek az esetleges buktatók, amik a kapcsolat végéhez vezettek. Az azonban, hogy mit és hogyan hasonlítasz össze, egyáltalán nem mindegy. Mutatunk két nézőpontot, ami szerint érdemes, és kettőt, ami szerint nem.
Hasonlítsd: ahogy érzel
A másik ember cselekedeteinél, vagy tulajdonságainál sokkal fontosabb az, hogy érzed magad, amikor a közelükben vagy. Ha az új partnered fokozottabb izgatottságot vált ki belőled, mint az előző valaha, az lehet egy pozitív jel a jövőre nézve. Ugyanígy fordítva: kedvesed hiába tetszik adott esetben jobban, mint az előző, lehet, hogy nem képes úgy megmozgatni, mint az exed. Randizáskor az egyik legfontosabb, hogy megkülönböztesd, azért randizol vele, mert neked tetszik ő, vagy azért mert te tetszel neki.
Ne hasonlítsd: kommunikáció stílusa
Az emberek hajlamosak összehasonlítani a kommunikációs mintákat. Természetesen azt fontos megfigyelni, valóban működik-e a kommunikáció köztetek, azt azonban meg kell érteni, hogy nincs egyetlen helyes kommunikációs módszer. Az tehát, hogy az új kapcsolatodban teljesen máshogy beszéltek meg egy-egy problémát, önmagában nem negatív dolog.
Hasonlítsd: prioritások, elérhetőség
Egy kapcsolat számára elengedhetetlen, hogy időben tisztázzátok, mi a másik munkarendje, hobbija, elfoglaltságai. Sok kapcsolat a kielégítetlen igények, kevés minőségi időn bukik el, ezért jobb már az elején tisztázni, milyen dinamikák működnek az életetekben. Ehhez pedig elengedhetetlen visszagondolni, mi az, ami számodra megfelelő és kielégítő egy kapcsolatban.
Ne hasonlítsd: szokások
Hosszú együttéléseknél az ember rengeteg közös szokást alakít ki. Amikor egy ilyen kapcsolatnak vége lesz, az ember hajlamos a következő partnernél is ragaszkodni ezekhez az apró berögződésekhez. Ilyen lehet, ha a másik máshogy pakolja be a mosogatót, vagy másképp készíti a kávét. Ezeket muszáj elengedni ahhoz, hogy képesek legyünk befogadni az új párunk személyiségét.
Így beszéljetek a legnagyobb párkapcsolati taburól - Olvass tovább!
Amennyire nem szeretünk pénzről beszélni, legalább annyira fontos aspektusát képezi az életünknek. Pedig az ezzel a témával járó szorongás, félelem és szégyen csökken, ha van kivel megosztanod. Ráadásul a topik ignorálása egy párkapcsolati szakértő szerint komoly gondokat okozhat később.
A legnagyobb tabu a párkapcsolat elején - Így beszéljetek zökkenőmentesen a pénzről
A pénz a második fő oka a válásoknak. Nem csoda, hogy a legtöbb ember még a hozzá legközelebb állókkal is kínosan kerüli a témát.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- szerelem
- szakítás
Párkapcsolati szokások, amikről azt hisszük, hogy toxikusak - pedig nem
- pszichológia
- párkapcsolat