- Elnyom a párom

Miért hagyom, hogy ezt tegye?

Ha rendet teszel az életedben, az hathat a másik félre is - de vajon elég-e ahhoz, hogy kapcsolatotok új alapokra kerüljön?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Két ember általában nem véletlenül kerül össze egy házasságban. A bántalmazó és a mártír remek párost alkotnak ahhoz, hogy az egyik kiélhesse agresszivitását, a másik pedig szenvedhessen.

Ha az egyik rendet tesz magában és maga körül, az bizonyos mértékben hathat a másikra is - de vajon elég-e ahhoz, hogy a másik minta eltűnjön? Tudd meg, mit tanácsol Féderer Ágnes családállítás-szakértő férje brutalitásától szenvedő olvasónknak.

Kedves Ágnes!

A kérdésem az lenne, hogy megváltoztatható-e egy ember, aki évek óta terrorizálja a családját, azáltal, hogy az egyik szenvedő felet kezelik.
Évek óta szenvedünk a családommal - kicsikkel és nagyokkal egyaránt - a férjem úgymond anticsaládista bánásmódjától. Az anyagiak terén ki vagyunk szolgáltatva neki, ő pedig ezzel minden lehetséges módon visszaél. Napi szinten művel borzalmasabbnál borzalmasabb dolgokat - nem is részletezném ezeket, a lényeg, hogy rengeteg igazságtalanságban és fájdalomban van részünk.
Egy nagyon kedves ezoterikus írónő ismerősöm szerint nekem kellene kezelés alá vetnem magam, mivel a napjainkban zajló általános szellemi-lelki felemelkedés kapcsán gyakran jönnek felszínre a női minőségből fakadó, úgynevezett szegény én típusú viselkedésminták.

Álmomban sem gondoltam arra, hogy nekem kellene kezelésre járnom, mert ebből a fajta mártírszerepből csak egy tudatos lélekemelő és -erősítő terápia tud kihozni. Vergődöm az általam, illetve a férjem által előidézett pokolban, és nem látom a kiutat. Az írónő szerint, ha én megerősödöm lélekben, akkor a férjem nem tud majd hatással lenni rám, és változni fog, mégpedig jó irányba.

14 tárgy, ami elhozza a boldogságot

Nézegess képeket!

Elolvasom

Elgondolkodtam azon is, hogy talán egy családi mintát viszek tovább, mivel anyukám is egy alkoholista férj áldozata volt - míg el nem vált, azóta boldogan él a férfiminőség jelenléte nélkül -, én pedig ebben nőttem fel. Azóta is gondolkodom, hogy, ha valóban előrelépést hoz az életemben-életünkben, akkor bevállalom a terápiát. Mi a véleményed erről?

Előre is köszönöm válaszod:
Ildikó

Kedves Ildikó!

Van, amiben egyetértek az írónő ismerősöddel. Amit leírtál ugyanis édesanyádról, illetve a saját történetedről, mutat egy mintát, amit akár mártíromságnak is nevezhetünk. Családállítással valóban meg lehet nézni, vajon honnan és miért alakult ki - te valószínűleg édesanyád sorsát ismétled -, illetve megpróbálhatjuk elérni, hogy letedd, elengedd a tudattalan és az életedet alapvetően befolyásoló fogadalmakat.

Ha pedig sikerrel jársz, valóban más szemmel tudsz majd ránézni a házasságodra is, én úgy szoktam megfogalmazni ezt, valódi döntési helyzetbe kerülhetsz. Azt azonban nem tudom garantálni, hogy a férjed is megváltozik ettől. Nem tudom ugyanis kikutatni, a távollétében és a beleegyezése nélkül nincs is igazán jogom rá, vajon honnan jön az ő viselkedési mintája. Két ember sokszor nem véletlenül kerül össze egy házasságban. A bántalmazó és a mártír remek párost alkotnak ahhoz, hogy az egyik kiélhesse agresszivitását, a másik pedig szenvedhessen. Ha az egyik rendet tesz magában és maga körül, az bizonyos mértékben hathat a másikra is, ám az esetek döntő többségében ez még kevés ahhoz, hogy a másik minta eltűnjön.

Így, ha a mártír a sarkára áll, az agresszor rácsodálkozik erre, aztán nagy valószínűséggel keres magának más alanyt, akin az indulatait levezetheti. Kivéve persze, ha ő is eljön egy családfelállításra.

Épp ezért én mindig minden kliensemet arra szoktam biztatni, ne a másikat akarja megváltoztatni, a saját életének, sorsának irányítását vegye inkább kézbe.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ez a legfontosabb ugyanis, ez a továbblépés egyik alapköve. A többi általában már menni szokott egyedül is, valahogy hirtelen világossá válik a helyzet, egyértelmű döntésekkel.

Ez kívánom neked is:
Féderer Ágnes

OLVASD EL EZT IS!

maganyos no
  • szakítás
  • családállítás

A szakítás 3 legfontosabb lépése

kislany vagy
  • szakítás
  • párkapcsolati probléma

- Sokat adok, de nem tudok elfogadni

Ezt is szeretjük