6 szokás, ami gyorsan tönkreteszi a legszorosabb barátságokat is - Szabotálják a kapcsolatot
Észrevétlenül teszik tönkre a legrégebbi barátságokat is ezek a szokások. Sokan elkövetik ezeket a hibákat.
Bár a legtöbbször csak a párkapcsolatokról esik szó, valójában a barátságok fenntartásához is szükség van erőfeszítésekre, tudatosságra mindkét fél részéről.
A rohanó, stresszes világban az emberek hajlamosak elfeledkezni erről, és teljesen elhanyagolni, vagy csak az online kommunikációra szűkíteni a viszonyokat. Pedig van néhány dolog, ami még a legjobb, legrégebbi és legszorosabb barátságokat is könnyen tönkreteszi. A következő szokásokat kerülni kell, mert lassan, de biztosan rombolják szét a baráti viszonyokat még akkor is, ha nem szándékosan csinálod őket.
Szokások, amik tönkreteszik a barátságokat
Mindig azt várod, hogy a másik keressen
Vannak, akik kellemetlennek érzik, hogy ők keressenek először valakit, és nem kezdeményeznek beszélgetéseket, találkozásokat, de egy barátság hosszú távon nem tud így működni. Ahogy a párkapcsolatokban, itt is szükség van a kölcsönösségre, és arra, hogy ne mindig csak az egyik fél tegye meg az első lépést.
Ha ez nincs meg, egy idő után az ember úgy érzi majd, hogy egyoldalú a barátság, a másik valójában nem is kíváncsi rá, és ez azt eredményezi, hogy hamarosan már ő sem keresi majd. Legyen szó régi vagy új barátságokról, ez a szokás az egyik leggyakoribb kapcsolatgyilkos.
Késői válaszok
Mostanában már sokan Messengeren beszélgetnek a legtöbbet a telefonhívások és a személyes találkozások helyett. A barátságok is áttevődtek az online térbe, ami alapvetően is káros a viszonyokra, és egyre felszínesebbé teszi őket. Ezért is kell különösen figyelni a kommunikációra. Bármennyire is sűrű a program, bármennyire is sok a munka és az elfoglaltság, időt kell szakítani arra, hogy válaszolj a másiknak, akár csak röviden. Nemcsak bosszantó, hanem tiszteletlenség is, ha napokig nem írsz vissza. Ettől úgy érzi majd a másik, hogy nem törődsz vele, nem elég fontos számodra ahhoz, hogy reagálj neki.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ráerőlteted a nézeteidet, véleményedet
Bár a kutatások szerint a hasonló a hasonlót vonzza, ez nem azt jelenti, hogy csak akkor működhet jól egy barátság, ha a két ember nézetei, véleménye minden téren megegyeznek. A különbségeket el kell fogadni, és meg is lehet vitatni, de nem szabad azzal mérgezni a kapcsolatot, hogy az egyik fél ráerőlteti a másikra azt, amit ő jónak gondol. És nemcsak a politikai vagy vallási témák terén tilos ez, hanem más területeken is. Ha ugyanis valaki állandóan csak a saját nézeteiről győzködi a barátját, az egy idő után teljesen tönkreteszi a viszonyukat.
Nem figyelsz rá eléggé
A barátságokhoz nélkülözhetetlen a figyelem és az aktív hallgatás - ami egyébként sokaknak nehezen megy. Borzasztóan zavaró és sértő a másik számára, ha nem figyelsz, miközben beszél, nem fókuszálsz rá, nem kérdezel, érdeklődsz, esetleg közben a telefonodat nyomkodod vagy másoknak válaszolsz üzenetben. Ha nem akarod, hogy tönkremenjen a barátság, minden egyes találkozásnál koncentrálj száz százalékban a másikra, és ezt nyugodtan elvárhatod tőle is.
A programok folytonos lemondása
Mindenkivel előfordul, hogy annyira sűrű, nehéz időszakon megy át, hogy egyszerűen nincs ideje a barátaira - és ez teljesen érthető is. De ha mindig lemondod a megbeszélt programokat, folyton csak halogatod a találkozást, azzal azt üzened a másiknak, hogy nem tiszteled az idejét, és sosem ő számodra a prioritás. Egy barátság fenntartásához szükség van arra, hogy a felek időt és energiát áldozzanak egymásra még akkor is, ha ez nem olyan egyszerű.
Állandó panaszkodás
Egy jó barátságban a felek nyugodtan kiönthetik egymásnak a lelküket, elpanaszolhatják a problémáikat, de egy egészséges baráti viszony nem állhat abból, hogy az egyik fél panaszkodik, a másik pedig csak hallgatja és támogatja. Egyrészt fontos itt is a kölcsönösség, másrészt pedig ha valaki mindig negatív, mindenben a rosszat látja, azzal csak lehúzza a másikat, elszívja az energiáit, és könnyen eléri, hogy megritkuljanak a találkozások, idővel pedig teljesen elhidegüljenek egymástól.
Olvass tovább! Innen ismerheted fel a mérgező barátokat
Hiába ismeritek egymást évek óta, ezek a jelek egyértelműen arra utalnak, hogy nem vagytok egy hullámhosszon.
Szabadulj meg a mérgező barátoktól: ha ezeket a jeleket tapasztalod, ideje továbblépned
Hiába ismeritek egymást évek óta, ezek a jelek egyértelműen arra utalnak, hogy nem vagytok egy hullámhosszon.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- pszichológus
- párkapcsolati probléma